HCA – kwas hydroksycytrynowy

0
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

HCA – kwas hydroksycytrynowy jest składnikiem aktywnym pozyskiwanym z roślin, a dokładnie z garcynii kambodżańskiej (Garcinia cambogia), która jest jego głównym źródłem. HCA wytwarza się ze skórki owocu. Jest to substancja, która używana jest obecnie w wielu suplementach diety wspomagających odchudzanie, ponieważ wspiera on metabolizm, ma właściwości termogeniczne i potrafi hamować lipogenezę, czyli proces tworzenia się tłuszczu.

Jak działa HCA – kwas hydroksycytrynowy?

HCA jest pochodną kwasu cytrynowego. Pozytywny wpływ tego HCA na spadek wagi wynika przede wszystkim z jego zdolności do ograniczania tworzenia się nowych tłuszczów, czyli hamowania procesu lipogenezy. Zwiększa redukcję glikogenu, który jest paliwem dla mięśni i przeciwdziała odkładaniu się energii w komórkach tłuszczowych. Jednocześnie nasila on spalanie tłuszczów, czyli proces lipolizy.

Ponadto badania wykazały, że kwas hydroksycytrynowy jest w stanie zwiększać uczucie sytości i dzięki temu odczuwamy głód w mniejszym stopniu. To przekłada się na mniejszą ilość spożywanej żywności. Istnieją też doniesienia, że związek ten wspomaga proces termogenezy, czyli produkcji ciepła – wtedy także kalorie spalane są efektywniej.

Istnieją doniesienia na temat dobroczynnego działania HCA na osoby z wysokim stężeniem cholesterolu we krwi oraz z zagrożeniem miażdżycą. Wynika to po części z faktu, że poziom cholesterolu oraz ciśnienie krwi zmniejszają się wraz z utratą wagi.

Właściwości HCA – kwasu hydroksycytrynowego:

  • wspomaga spalanie węglowodanów oraz tłuszczów

  • zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej

  • przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej

  • zmniejsza apetyt i ilość spożytego pożywienia

  • zwiększa produkcję glikogenu

Sposób użycia HCA – kwasu hydroksycytrynowego

HCA – kwas hydroksycytrynowy dostępny jest przede wszystkim w formie suplementów diety z tym właśnie składnikiem. Są to głównie suplementy przeznaczone dla osób chcących odchudzać się, również dla sportowców. Nie ustalono właściwej dawki HCA, dlatego powinniśmy postępować zgodnie z informacjami zawartymi na opakowaniach produktów.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes