Fit Recenzje: Outright Butterscotch Peanut Butter – proteinowy comfort food

0
Fit Recenzje: Outright Butterscotch Peanut Butter – proteinowy comfort food
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Tego batona chomikowałam od dość dawna – zostawiłam go sobie na koniec (wcześniej recenzowałam migdałowego Outrighta i żurawinowego Outrighta) i ponieważ oba wprawiły mnie w zachwyt, wiedziałam, że smak herbatnikowy będzie szczytem doskonałości. Nie pomyliłam się!

Outright Butterscotch Peanut Butter – opakowanie

Opakowanie to właśnie to, co w pierwszej kolejności skradło moją sroczą duszę – niby proste, niby skromne, a jednak to estetyczne cacuszko i pochwała oszczędnego operowania kolorem. Pisałam już wcześniej, że opakowania batonów Outright mają niespotykaną fakturę, matową, lekko gumowatą, gładziutką, miło się je głaszcze 🙂

Front kusi nas wizualizacją topniejących kosteczek karmelo-tofi i informacją, że baton nie zawiera żadnych sztucznych składników, żadnej gliceryny i żadnego dodatkowego źródła błonnika. Informacja o 15g białka to ledwo dodatek.

Outright Butterscotch Peanut Butter

Outright Butterscotch Peanut Butter – skład i wartości odżywcze

Znalezienie listy składników za pierwszym razem było nie lada wyzwaniem, bo jest tak krótka, że trudno ją wypatrzeć. Ale już wiem gdzie szukać, więc oto ona:

Składniki: masło orzechowe, miód, WPI 90%, kropelki herbatnikowe, mąka owsiana, naturalne aromaty. That’s it, mili państwo! 100% naturalny skład, króciutki, bez słodzików, z rewelacyjnym białkiem.

Cud, miód i orzeszki – dosłownie!

Zerknijmy na makrosy:

Ważący stadardowe 60g baton dostarcza solidne 270kcal, 10g tłuszczu z orzechów, 27g węgli z miodu i owsa, skromne 2g błonnika i umiarkowane 15g białka.

Czy są bardziej wyśrubowane makrowo batony? Są. Ale W Outright nie chodzi o to, żeby zakasować wszystkich wokół maksymalną ilością białka. Ma być pysznie, naturalnie, odżywczo. Równowaga, harmonia i natura w służbie dobrego samopoczucia organizmu, o to w tym chodzi. I z tej perspektywy, na tle daktylowych batonów, które zalewają regały zdrowej żywności w marketach, Outright lśni jak diament.

Outright Butterscotch Peanut Butter – konsystencja i smak

Spójrzcie tylko na tę prostotę formy i precyzję wykonania. Idealnie równa kosteczka o obłędnym herbatnikowym zapachu, mięciutka i krucha zarazem, z widocznymi kropelkami herbatnikowymi.

Po przełamaniu jest jeszcze lepiej

Outright Butterscotch Peanut Butter

W języku angielskim funkcjonuje sformułowanie comfort food – bynajmniej nie chodzi o wygodne jedzenie; tym mianem określa się posiłki, dania, produkty, po które sięgamy w chwilach smutku, stresu; to taki rodzaj jedzenia, który stanowi ukojenie i pocieszenie – filmowe wiaderko amerykańskich lodów, choć comfort food dla każdego będzie czym innym, to może być tabliczka czekolady, wielka pizza albo garnek babcinego bigosu. Do listy moich comfort foodów, na których znajduje się mięsna pizza, mleczna czekolada z orzechami, solony karmel, speculoos i Swolesome Foods Funder Bar Birthday Cake, dołącza niniejszym herbatnikowy Outright. Pyszny, sycący, pod każdym względem idealny.

Outright Butterscotch Peanut Butter – jaka cena i gdzie można go kupić?

Batony Ourtght nie są dostępne w Polsce, można na nie czasem trafić w UK. Ale dajcie mi szanse, pracuję nad tym. Tylko póki co cichoo szaaa….. 😉

Outright Butterscotch Peanut Butter – podsumowanie

Nie może być inaczej. Dyszka, w koronie.

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

Aktualizacja 22/07/2019: po wielu miesiącach starań udało się nam wprowadzić batony MTS Outright Protein Bar do oferty Guiltree.pl!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes