Select a category

Select manufacturer

Specials

WK Nutrition Dobry Syrop White Chocolate zero calorie syrup

WK Nutrition

b5906874543924

New product

Unique sugar free syrup with white chocolate flavor. Dense, aromatic sweet syrup ideal for pancakes, oats or yoghurt.

More details

19,97 pln

Product unavailable

Notify me

Net volume 425ml.; 4,70 pln/100ml.

By buying this product you can collect up to 3 loyalty points. Your cart will total 3 loyalty points that can be converted into a voucher of 0,36 pln.


Main flavor:

New WK Dobry Syrop white chocolate syrup - sweet, intense chocolate.

No sugar, no fat, no carbohydrates and no unnecessary calories. WK Nutrition syrups are the first products in the "zero kcal" category produced in Poland.

The dense, sweet aromatic syrup is enclosed in a comfortable squeeze bottle to facilitate precise dispensing. The perfect addition to protein meals, especially on a strict diet when you count every gram of carbohydrates - syrup perfectly adds moisture to dry protein meals, diversifying their taste and facilitating perseverance in dietary choices.

Porcja 30 g W 100 g
2.10 7.00
8.40 28.00
0.00 0.00
0.00 0.00
0.39 1.30
0.00 0.00
0.19 0.63
0.02 0.05
0.01 0.03
Grade 

Chemiczny ;(

Z białą czekoladą nie ma nic wspólnego poza nazwą. Smakuje jak bliżej nieokreślony lek

Grade 

Niedobry

Koło białej czekolady to nawet nie stało. Smakuje jak budyń waniliowy rozcieńczony z wodą, w tym bardzo chemiczny. Pozostawia chemuczny posmak w buzi, ja się zawiodłam

Grade 

Bardzo dobry

Lekki posmak białej czekolady, powiedziałabym że bardziej przypomina budyń waniliowy albo skondensowane mleko. Jednak na tle innych sosów zero jakie jadłam jest bardzo dobry i mało czuc w nim chemię, konsystencja tez całkiem w porządku.

Grade 

.

Miałam nadzieje, że faktycznie poczuję białą czekoladę... No niestety, czuć bardzo, bardzo chemię i słodzik. Z białej czekolady to nic nie ma, tylko kolor..

Grade 

Marcin

Potwierdzam zdanie przedmówców. Według mnie jest to delikatna śmietanka, a nie biała czekolada. Nie jest wybitnie słodki, przez co może spodobać się większej grupie czekoholików.

Grade 

......

Po spróbowaniu tego syropu poczułem się jak dziecko. Smak od razu skojarzył mi z niedobry syropem z dzieciństwa, który siłą podawała mi mama. Jak można to porównać do smaku skondensowanego mleka? Płacą wam za te opinie? U mnie produkt wyląduje w koszu ale producentwa to nie obchodzi bo zarobił swoje 19.59 zł

Grade 

SUper

SMakuje jak...mleko skondensowane z tubki. Bardzo polecam. Gęsty, fajnie ię dozuje,nie wycieka, nie za słodki, nie czuć chemicznego posmaku. Najlepszy smak białej czekolady ze wszystkich sosów jakich próbowałam!

Grade 

Smaczny

Po przetestowaniu wszystkich smaków moge stwierdzić,że biała czekolada jest najlepsza. Jest słodka z delikatnym posmakiem czekolady. Nie jest zbyt intensywna, czyli nie zabija smaku całego deseru. Polecam!

Write your review!

Write a reviewWK Nutrition Dobry Syrop, white chocolate flavored syrup, contains sweeteners

Volume: 425ml

Ingredients: water, cellulose gum thickener and xanthan gum, aromas, colours (titanium white, carotenes), preservatives potassium sorbate and sodium benzoate, sucralose sweetener.

Allergens: Possible presence of milk, gluten, soybeans, crustaceans, eggs, sesame seeds and nuts, including groundnuts

Nutritional values per 100ml: 28kJ / 7kcal, 0g fats (including 0g saturated saturated fatty acids), 2g carbohydrates (including 0g sugars), 0g of protein, 1.8g of fiber, 30mg of salt

Producer: Produced in Poland for WK Nutrition

Should be used before: date on the nut

Store in a dry and cool place, protected from light. Once opened, store in the refrigerator. Shake before use.

Featured Products

We recommend