Wybierz kategorię

Wybierz producenta

Promocje

Wyprzedaże

Irn Bru Sugar Free - bestsellerowy szkocki napój bez cukru i kalorii

Pozostali Producenci

50107223

Nowy produkt

Irn Bru udowadnia, że dominacji Pepsi & Coca Cola nie jest bezwzględna i że czasem nawet hegemoni muszą ustąpić miejsca lokalnym mocarzom - Irn Bru to od ponad 100 lat najpopularniejszy napój w Szkocji od ponad 100 lat.

Więcej szczegółów

4,29 pln

Dostępny w magazynie

Objętość netto 330ml.; 1,30 pln/100ml.

Nie ma punktów za ten produkt.


Główne nuty smakowe:

Irn Bru udowadnia, że dominacji Pepsi & Coca Cola nie jest bezwzględna i że czasem nawet hegemoni muszą ustąpić miejsca lokalnym mocarzom - Irn Bru to od ponad 100 lat najpopularniejszy napój w Szkocji od ponad 100 lat, a w sąsiedniej Wielkiej Brytanii jest trzecim najlepiej sprzedającym się napojem gazowanym - po Coli i Pepsi rzecz jasna.

Kto był w Szkocji ten pił Irn Bru - bo być w Szkocji i nie wypić tego kultowego napoju to jak polecieć do Nowego Jorku i nie zobaczyć Statuy Wolności. A kto pił go raz, ten już wie, że na razie się nie kończy, bo po otwarciu puszki ciężko jest powstrzymać się od wypicia go jednym duszkiem i sięgnięcia po kolejną puszkę.

Smak Irn Bru? Niby cytrusowy, kolor sugeruje smak pomarańczowy - ale nieoczywisty, bo z nutami gumy balonowej Donald i choć słodki, to z pobrzmiewającą w tle goryczką toniku pochodzącą z chininy.

W sondażach ankietowanie Szkoci regularnie deklarują, że większość z nich nie mogłaby żyć bez Irn Bru’? (/aɪərn bruː/ "iron brew") i że jest to 100% skuteczny lek na kaca - co może nie być przypadkiem, bo Irn Bru jest niezwykle chętnie łączony z alkoholem, likierami, sokami, czy tonikiem, do najpopularniejszych połączeń należy parowanie Irn-Bru ze szkocką (a jakże!) whisky czy szwajcarskim Goldchlagerem, ale pomysłowi Polacy na wyspach proponują łączyć z Żubrówką lub klasyczną czystą wódką.

Receptura kultowego szkockiego Irn–Bru jest pilnie strzeżoną tajemnicą, która znana jest tylko dwóm członkom zarządu firmy Barr - sekret smaku kryje się w niepowtarzalnej kombinacji aromatów a jego odkrycie przez konkurencję dotąd zawsze kończyło się niepowodzeniem. Choć marka jako taka została zerejestrowana dopiero tuż po zakończeniu II wojny światowej, jej historia jest znacznie dłuższa i korzeniami sięga jeszcze XIX wieku - po drugiej stronie Oceanu, w Nowym Jorku w 1889 roku napój Iron Brew został wyprodukowany przez firmę chemiczną Masa & Waldstein, napój był bardzo popularny w całych Stanach i był często kopiowany przez inne firmy, a jego popularność dotarła do Europy, gdzie w 1898 londyńska firma Essen Stevenson & Howell wyprodukowała napój wzorowany w smaku i barwie na nowojorskim oryginalne, za brytyjskim pionierem poszły inne rozlewnie tworząc swoje wersje, ale najbardziej lubianym i znanym stał się jednak ten wprowadzony na rynek pod nazwa Barr's Iron Brew w roku 1901 przez firmy AG Barr.

Porcja 330 g W 100 g
Wartość energetyczna
kcal 2.31  kcal 0.70  kcal
kJ 9.68  kJ 2.93  kJ
Tłuszcze, w tym 0.00  g 0.00  g
tłuszcze nasycone 0.00  g 0.00  g
Węglowodany, w tym 0.00  g 0.00  g
cukry 0.00  g 0.00  g
Białko 0.00  g 0.00  g
Sól 0.00  g 0.00  g

Napisz opinięIrn Bru Sugar Free - gazowany napój orzeźwiający o smaku cytrusowym, bez cukrów i wartości energetycznej, zawiera substancje słodzące

Objętość netto: 330ml 

Składniki: woda gazowana, kwas: kwas cytrynowy, aromaty [w tym kofeina, cytrynian żelazowo-amonowy i chinina], substancje słodzące (aspartam [zawiera źródło fenyloalaniny], acesulfam K), substancja konserwująca E211, barwniki E104 i E124. E104 i E124 mogą mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dzieci.

Wartości odżywcze w 1 puszce 330mlwartość energetyczna 13,8kJ / 3,3kcal, tłuszcze 0g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0g), węglowodany 0g (w tym cukry 0g), białko 0g, sól 0mg

Wartości odżywcze w 100mlwartość energetyczna 4kJ / 1kcal, tłuszcze 0g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0g), węglowodany 0g (w tym cukry 0g), białko 0g, sól 0mg 

Producent: wyprodukowano w Szkocji dla A.G.Barr p.l.c.

Dystrybutor: Guiltfree.pl K.Warda-Poniecka, Wola Gołkowska

Przechowywanie:  chronić przed rozgrzaniem zamkniętej puszki. Najlepiej podawać schłodzony.

Polecane produkty

    Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali także: