Wybierz kategorię

Wybierz producenta

Promocje

Quest MCT Oil Powder - proszek - tróglicerydy średniołańcuchowe

Quest Nutrition

a3888849000883

Nowy produkt

Trójglicerydy średniołańcuchowe w formie lekkostrawnego proszku, idealne źródło zdrowych kwasów tłuszczowych i niezbędny dodatek do słynnej kawy kuloodpornej (bulletproof coffee).

Więcej szczegółów

224,45 pln

Produkt niedostępny

Powiadom mnie

Masa netto 454g.; 49,44 pln/100g.

Kupując teraz ten produkt dostaniesz 44 punktów lojalnościowych. Łącznie za całe zakupy otrzymasz 44 punktów lojalnościowych co możesz zamienić na zniżkę na następne zamówienie o wartości 5,28 pln.


Quest MCT Powder został stworzony aby umożliwić łatwe włączenie do diety cennych kwasów MCT, doskonałęgo źródła energii, które nie jest magazynowane w postaci tkanki tłuszczowej. Wiele osób odczuwa dolegliwości od strony układu pokarmowego podczas przyjmowania MCT w formie płynnej, przyjmowanie trójglicerydów w formie sypkiej całkowicie eliminuje ten problem.

Proszek MCT to doskonały dodatek do szejków - nadaje im bogatej, kremowej konsystencji. MCT sprawdza się także do podkręcania konsystencji pieczonych zdrowych deserów i przekąsek. 

Co to jest MCT?

Trójglicerydy średniołańcuchowe (ang. medium-chain triglycerides, w skrócie MCT) to szczególny typ zdrowych kwasów tłuszczowych, które są  przez organizm traktowane podobnie jak węglowodany; podczas gdy większość tłuszczy jest trawiona w jelitach i przetwarzana a nastepnie transportowana we krwi, kwasy MCT są wchłaniane w niezmienionej postaci i dostarczane w tej formie bezpośrednio do wątroby, gdzie mogą być wykorzystane bezpośrednio jako źrodło energii. W efekcie triglicerydy średniołańcuchowe mogą być wykorzystane jako źródło dodatkowych zdrowych kalorii oraz źródło dodatkowej energii.

Działanie MCT

Kwasy tłuszczowe MCT mając około 7kcal / 1g są doskonałym źródłem energii łatwo dostępnej do wykorzystania przez organizm, dzięki czemu umożliwiają oszczędzanie glikogenu i białek w mięśniach chroniąc je przed katabolizmem - w pierwszej kolejności organizm sięga po kalorie z trójglicerydów. Dzięki swojej specyficznej budowie triglicerydy średniołańcuchowe są jedynie w minimalnym stopniu odkładane w postaci tkanki tłuszczowej, a ich zdecydowana większość stanowi źródło szybko wykorzystywanej energii. 

Korzystne właściwości kwasów MCT wynikają z szybkości ich metabolizowania. Poniważ MCT wchłaniają się bezpośrednio do żyły wrotnej, w procesie ich trawienia nie występuje lipaza ani żółć, co czyni je idealnym źródłem kwasów tłuszczowych dla osób z zaburzeniami metabolizmu tłuszczów. Dodatkowo, ponieważ MCT wchłaniają się bardzo szybko, do uwolnienia energii potrzebują dwa razy mniej tlenu niż inne kwasy tłuszczowe. MCT polepszają wchłanianie pokarmu oraz korzystnie wpływają na absorbcję jednego z najsilniejszych przeciwutleniaczy czyli witaminy E.

Kuloodporna kawa czyli bulletproof coffee

Kuloodporna kawa to rozwiązanie idealne dla zwolenników diety niskowęglowodanowej i tzw. przerywanego postu (ang. intermittent fasting). Fenomen Bulletproof Coffee zapoczątkował Dave Asprey, propagator „kuloodpornej diety" będącej nieco zmodyfikowaną wersją diety paleo. Dave Asprey wpadł na pomysł kuloodpornej kawy podczas swojej podróży po Tybecie, gdzie obserwował tubylców pijących lokalną herbatę z masłem z mleka jaków. 

Do przygotowania Kuloodpornej Kawy potrzebujesz:

 • 100-200 ml espresso (najlepsza jest czysta arabica)
 • 2 łyżeczki masła 
 • miarkę MCT lub oleju kokosowego nierafinowanego
 • blender
 • opcjonalnie: dowolne niewęglowodanowe dodatki według uznania np. odżywka białkowa

Wypicie kawy z dużą zawartością daje na długo 'energetycznego kopa' i odsuwa nadejście uczucia głodu o 3 do 5 godzin - to doskonała alternatywa dla osób, które pracują lub trenują rano lub które mają problemy ze spożywaniem rano bogatych w węglowodany posiłków. Zdaniem Dave'a Asprey'ego połączenie kawy i tłuszczu spowoduje ograniczenie apetytu i jednocześnie zapewni a przypływ energii.

Porcja 9 g W 100 g
Wartość energetyczna
kcal 60.00  kcal 666.67  kcal
kJ 251.40  kJ 2,793.33  kJ
Tłuszcze, w tym 7.00  g 77.78  g
tłuszcze nasycone 7.00  g 77.78  g
tłuszcze trans 0.00  g 0.00  g
tłuszcze jednonienasycone 0.00  g 0.00  g
tłuszcze wielonienasycone 0.00  g 0.00  g
Węglowodany, w tym 0.00  g 0.00  g
cukry 0.00  g 0.00  g
poliole
skrobie
Białko 0.00  g 0.00  g
Błonnik 1.00  g 11.11  g
Erytrytol
Sód 10.00  mg 111.11  mg
(ekwiwalent soli) 25.00  mg 277.78  mg
Uwagi
Oceń 
Marta Ł 11-05-2018

Ok

Stosuje dopiero niewiele ponad tydzień, a już zauważam różnicę. Piję z kawę i sam dodatek MCT nie wpływa na walory smakowe, jest praktycznie niewyczuwalny. PO wypiciu kawy z dodatkiem MCT czuję większy przy[pływ energii, co może dziwić czuję też się taka spokojniejsza. Polecam.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię  Quest Nutrition MCT Oil Powder - średnio łańcuchowe trójglicerydy pochodzące z oleju kokosowego w proszku, suplement diety

  Masa netto: 454g

  Skład: Trójglicerydy średniołańcuchowe, rozpuszczlny bonnik roślinny (SCF soluble corn fiber), kazeinia sodu (z mleka), emulgator lecytyna słonecznikowa, substancja przeciwzbrylająca dwutlenek krzemu. 

  Alergeny: składniki pochodzenia mlecznego

  Wartości odżywcze w 1 porcji 9g (50 porcji w opakowaniu, miarka w zestawie): wartość energetyczna 60kcal / 251kJ, tłuszcze 7g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 7g, tłuszcze trans 0g, kwasy tłuszczowe jednonienasycone 0g, kwasy tłuszczowe wielonienasycone 0g), węglowodany 0g, białko 0g, błonnik 1g, sól 25mg

  Wartości odżywcze w 100g (50 porcji w opakowaniu, miarka w zestawie): wartość energetyczna 667kcal / 2793kJ, tłuszcze 77,8g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 77,8g, tłuszcze trans 0g, kwasy tłuszczowe jednonienasycone 0g, kwasy tłuszczowe wielonienasycone 0g), węglowodany 0g, białko 0g, błonnik 11,1g, sól 277mg

  Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: 9g proszku (1 porcja) wymieszać z 250ml - 500ml wody lub mleka. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia! Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu.

  Ostrzeżenie: Nie spożywać w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu. Produkt nie powinien być spożywany przez kobiety w ciąży i matki karmiące.

  Producent:  Wyprodukowano w USA dla Quest Nutrition, 2221 Park Place, El Segundo CA 90245-4608, USA

  Dystrybutor: R & R Merchandise Inc, Ruby House, 8 Ruby Place, Aberdeen, AB10 1ZP, Wielka Brytania

  Warunki Przechowywania: przechowywać w suchym miejscu, w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Chronić przed wilgocią, światłem i gorącem. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

  Data ważności: data ważności podana na opakowaniu według amerykańskiego systemu datowego tzn. w formacie Miesiąc/Dzień/Rok - data ważności 12.05.17 oznacza 5. grudnia 2017 a nie 12. maja 2017.

  Polecane produkty

  Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali także: