Wybierz kategorię

Wybierz producenta

Promocje

Wyprzedaże

Aura Herbals Agar-Agar E406 wegański zamiennik żelatyny

Pozostali Producenci

a25901549658835

Nowy produkt

Hiszpański Agar-Agar, rślinna substancja żelująca, bezwonna i bezsmakowa, bogata w mangan, magnez, żelazo, wapń, sód i cynk. Żeluje kilka razy silniej niż żelatyna. Stosowany jest w kuchni wegańskiej zamiast żelatyny. Agar rozpuszcza się w temperaturze >80 stopni Celsjusza, a tężeje w 32-39 stopniach. Nie trzeba wkładać go do lodówki, ponieważ nie rozpuszcza się w temperaturze pokojowej.

Więcej szczegółów

11,78 pln

Produkt niedostępny

Powiadom mnie

Masa netto 50g.; 23,56 pln/100g.

Kupując teraz ten produkt dostaniesz 2 punktów lojalnościowych. Łącznie za całe zakupy otrzymasz 2 punktów lojalnościowych co możesz zamienić na zniżkę na następne zamówienie o wartości 0,24 pln.


Agar-agar wytwarzany jest z krasnorostów (Rhodophyta), jest substancją żelującą, której głównym składnikiem jest trudno przyswajalny przez człowieka cukier galaktoza. Agar-agar w zimnej wodzie pęcznieje, natomiast dobrze rozpuszcza się w wodzie o temperaturze ok. 90-100 °C, a zestala się, tworząc rodzaj żelu w 40-50 °C. Zestalony żel roztapia się po ponownym podgrzaniu do 90-100 °C.

Zastosowanie i użycie żelatyny wieprzowej i agaru jest podobne, żelatynę rozpuszcza się w gorącej wodzie i zostawia do ostygnięcia, agar rozpuszcza się w leniej wodzie, a następnie podgrzewa aż do zagotowania, na 500ml wody wystarcza około 15g agaru.

Napisz opinięAura Herbals, Agar-Agar, roślinna substancja żelująca z wodorostów, E406

Składniki: 100% agar z wodorostów.

Masa netto: 25g 

Producent: wyprodukowano w Hiszpanii dla Aura Herbals Jarosław Paul

Przechowywanie: Przechowywać w suchym miejscu, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Polecane produkty

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali także: