Wybierz kategorię

Wybierz producenta

Promocje

Karagen Kappa E407 100g, zagęstnik do żywności

Fit Food

a22008070200764

Nowy produkt

Naturalna substancja pochodzenia roślinnego stosowana do żelowania produktów spożywczych oraz obniżania ich kaloryczności poprzez zwiększenie objętości. Nietrawiony w organiźmie, może być stosowany jako substancja balastowa (błonnik).

Więcej szczegółów

12,98 pln

-11.2481%

11,52 pln

Dostępny w magazynie

Masa netto 100g.; 11,52 pln/100g.

Kupując teraz ten produkt dostaniesz 2 punktów lojalnościowych. Łącznie za całe zakupy otrzymasz 2 punktów lojalnościowych co możesz zamienić na zniżkę na następne zamówienie o wartości 0,24 pln.


Karagen to substancja polisacharydowa powstająca z czerwonych alg morskich. Należy do hydrokoloidów; ze względu na to, że nie są one trawione w organizmie mogą być uważane za substancję balastową podobnie jak błonnik pokarmowy. Mogą być dodawane do żywności niskoenergetycznej/dietetycznej jako wypełniacz lub składnik, który może w produkcie zastąpić tłuszcz lub skrobię.

Karagen można stosować jako zagęszczacz do niskocurkowych i niskowęglowodanowych: dżemów, galaretek, marmolad, lodów, jogurtów, napojów mlecznych z kakao, ketchupu, sosów majonezowych i sałatkowych i ciast.

Jedną z najważniejszych cech, które odróżniają karagen od innych substancji zagęszczających jest jego zdolność do interakcji z białkami – to dlatego karagen doskonale sprawdza się do zagęszczania produktów mlecznych (jogurtów, shake’ów, mlecznych deserów). W przeciwieństwie do agar-agar, zgęstnienie uzyskane w wyniku zastosowania karagenu jest odwracalne – wystarczy podgrzać gotową zgęstniałą mieszankę aby ponownie uzyskać płynną konsystencję.

Karagen jest świetny do żelowania mrożonych deserów, stabilizowania lodów i pianek mlecznych, pozwala uzyskać mocno kremową konsystencję przy znacznym ograniczeniu użytego tłuszczu – idealnie nadaje się do przygotowania dietetycznych, niskotłuszczowych lodów na mleku.

Synergia karagenu

Karagen współdziała z innymi substancjami zagęszczającymi i żelującymi pomagając tworzyć nowe konsystencje. Szczególnie dobrze zagęszcza się w obecności białek mleka. Połączenie karagenu z mączką chleba świętojańskiego (40% mączka / 60% karagen) lub mąką konjak (te same proporcje) wzmacnia żel i sprawia, że gotowa mieszanka jest bardziej elastyczna i mniej krucha po rozmrożeniu. Karagen zwiększa lepkość skrobi, co umożliwia ograniczenie ilości skrobi i jednoczesne uzyskanie lepszej tekstury i mocniejszego uwalnianie smaku.

Jak stosować karagen:

  • mieszaniny niemleczne; w celu rozpuszczenia karagenu najlepiej użyć blendera lub miksera, aby uniknąć grudek. Ponieważ karagen jest trudno rozpuszczalny w zimnej wodzie, najłatwiej najpierw rozpuścić karagen w małej ilości wrzącej wody, potem wlać do większej ilości chłodnego płynu i wymieszać, a następnie podgrzać do 70°C w celu zmaksymalizowania efektu zagęszczającego; w zależności od stężenia karageniny płynna konsystencja zostanie przywrócona po podgrzaniu do temperatury 40°C - 70°C.
  • mieszaniny mleczne (lody,shake, jogurt); nie ma potrzeby podgrzewania, karagen należy dodać bezpośrednio do mleka/jogurtu/śmietany  roztrzepać trzepaczką aby usunąć ewentualne grudki i uzyskać jednolitą masę.

 Zalecane stężenie karagenu

Do otrzymania właściwej konsystencji wystarcza zastosowanie poniżej 1g karagenu na 100g płynu; przykładowe stężenia:

  • żelowanie produktów bezmlecznych  0,1 – 1 %
  • żelowanie produktów mlecznych  0,1 – 0,3 %
  • budyń 0,5%
  • w przypadku słodkich mieszanek cukier lepiej dodać po całkowitym rozpuszczeniu karagenu w płynie (cukier osłabia zdolność karagenu do wiązania wody)
Napisz opinię
Warrior Crunch Dark Chocolate & Peanut Butter - baton 20g białka, Ciemna Czekolada & Masło Orzechowe

Warrior Crunch Dark Chocolate & Peanut Butter - baton 20g białka, Ciemna Czekolada & Masło Orzechowe

Karagen E407

Składniki: Karagen E-407, regulator kwasowości chlorek potasu, dodatek standaryzujący dekstroza, substancja zagęszczająca guma ksantanowa. 

Masa netto: 100g

Kraj pochodzenia: Hiszpania.

Alergeny: Możliwa obecność glutenu, gorczycy, orzechów, selera, sezamu i soi.

Zapakowano w Polsce dla: Walden Farms K.Warda-Poniecka, Wola Gołkowska www.Guiltfree.pl  Produkt odpowiedni dla wegan.

Przechowywać w suchym miejscu, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

 

Polecane produkty

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali także: