Jak zrobić proteinowe fit lody pistacjowe bez mleka i bez cukru, 400kcal & 53g białka

0
Jak zrobić proteinowe fit lody pistacjowe bez mleka i bez cukru, 400kcal & 53g białka
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Prosiliście o przepis na lody – proszę bardzo. Na początek bierzemy się za lody proteinowe, bez mleka – choć nie wegańskie, za to bez cukru i super nisko kaloryczne – pół litra lodów, czyli standardowy duży kubek sklepowy, w naszym wypadku waży 460g ma 400kcal i ponad 50g białka – dla porównania, legendarne już lody proteinowe z Lidla mają około 22g-25g białka w całym kubku, więc ponad 2 razy mniej! Nasze fit lody są odpowiednie dla diabetyków i osób z nietolerancją laktozy – choć wysoko proteinowe, nie zawierają białka mleka. Można je przygotować w domowej maszynce do lodów – dokładnie tak jak my to zrobiliśmy – albo w mocnym blenderze.

Są lepsze od jakichkolwiek kupnych lodów pistacjowych, bo mają w sobie nie aromat pistacjowy, tylko prawdziwe pistacje. Są jedwabiste, kremowe, niskotłuszczowe i niskokaloryczne, choć smakują tłusto. Odkryliśmy bramę do lodowego raju i prędko się stamtąd nie wyprowadzimy, dołączcie do nas, pomysłów na lodowe przyjemności mamy więcej niż gorących dnia polskiego lata. Jaki jest sekret? Zagęstnik. Klasyczne lody mają w sobie dużo cukru i dużo tłuszczu – w lodach fit ograniczamy te składniki, i w ich miejsce potrzebujemy dobrego zagęstnika.

Idealnym zagęstnikiem do dietetycznych lodów jest bezcukrowy pudding Jell-O – który, choć nazywa się budyniem, nie ma z polskim budyniem nic wspólnego, więc nie próbuj zastąpić go mąką ziemniaczaną, bo nic z tego nie wyjdzie!

Do jednego wiaderka lodów wystarczy płaska łyżeczka proszku budyniowego Jell-O, jeden kartonik Jell-O w cenie około 9PLN wystarcza więc na około 12 półlitrowych porcji lodów. Game changer, w który naprawdę warto zainwestować. W tym wypadku użyliśmy pistacjowego Jell-O, ale na początek warto wybrać neutralny smak, np. waniliowy albo biała czekolada, żeby pasował do różnych smaków lodów.

SKŁADNIKI NA PROTEINOWE LODY PISTACJOWE BEZ MLEKA

JAK ZROBIĆ DOMOWE LODY BEZ MASZYNKI?

Wszystkie składniki zblendować na jednolitą, puszystą masę. Im bardziej puszysta masa, tym lepsza konsystencja lodów, przyłóż się 🙂

Wlać masę do maszyny do lodów i postępować wg instrukcji, albo zamrozić masę w porcjach w woreczkach do lodu na minimum 12h, wyjąć z zamrażalnika, odłożyć w temperaturze pokojowej na 15 minut i zblendować w szejkerze kielichowym na gładką masę. Upewnij się, że twój szejker ma wystarczająco mocny silnik!

Podawać od razu – u nas z granolą pistacjową, ale dodatki to rzecz gustu 🙂

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes