Fit Recenzje: Fit Food Protein Square Confetti Cake – o tym, że 'prawie’ robi różnicę

0
Fit Recenzje: Fit Food Protein Square Confetti Cake – o tym, że 'prawie’ robi różnicę
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Tym razem znów coś z naszej strony Oceanu, brytyjskie, ręcznie robione proteinowe kwadraty czyli Protein Square od Fit Food UK. Uderzająco podobne do Swolesome Foods Funder Bar – ale czy tak samo dobre? Specjalnie na potrzeby testu wybrałam bliźniaczy smak – możecie sobie przypomnieć moją recenzję urodzinowego Funder Bar Birthday Cake, bo dziś na tapecie mamy Confetti Cake.

Koncepcja w obu firmach jest podobna – ręcznie robione, krótki skład (ekhm, czytaj dalej), krótkie serie, proste opakowania.

Fit Food Protein Square Confetti Cake – opakowanie

Zacznijmy od opakowania – to po prostu przezroczysty celofan z kolorową naklejką, przez folię widzimy kolorowy ciachobatonik.

Fit Food UK Protein Square Confetti Cake - review

Fit Food UK Protein Square Confetti Cake – skład i wartości odżywcze

Tu się zaczyna ciekawa historia – na opakowaniu nie ma ani składu, ani wartości odżywczych. Dlaczego? Bo sprzedawcy za dużo czasu zajęłoby naklejanie etykiet. Seriously?

Jaki jest skład – nie wiemy, nie ma go nawet na stronie sklepu. Podają za to wartości odżywcze: ważący 73g baton dostarcza 253kcal, 7,7g tłuszczu, 14,7g węglowodanów, w tym 12,8g cukru, 17,8g błonnika, 22,2gbiałka.

Makro niezłe, baton duży, kaloryczność umiarkowana, tłuszczu mało, białka i błonnika dużo. Niby nieźle, ale trochę głupio się czuję jedząc coś, o czym nie mam żadnej informacji nt. składu. Dziwna koncepcja.

Fit Food UK Protein Square Confetti Cake – konsystencja i smak

Po rozpakowaniu mamy w rękach całkiem zgrabną białą cegiełkę obsypaną pastelowymi drobinkami lukru. Baton jest dość ciężki, robi wrażenie zwartego, trudno go nacisnąć…

Fit Food UK Protein Square Confetti Cake - review

… i równie trudno ugryźć. Poddaję się po pierwszym kęsie – na zimno tego się nie da zjeść 🙁

Fit Food UK Protein Square Confetti Cake - review

Sięgam po sprawdzony sposób doświadczonych queściarzy, czyli podgrzanie batona w mikrofali przez 30-60 sekund. Mięknie, czekolada topnieje, skutkiem ubocznym jest wubulenie tu i uwdzie masy białkowej. Podgrzewam w folii, żeby baton w czasie podgrzewania nie obsechł.

Fit Food UK Protein Square Confetti Cake - review

Teraz daje się go zjeść łyżeczką, po odkrojeniu kawałka wnętrze malowniczo się rozpływa.

Masa jest waniliowa, jak dla mnie nie dość słodka, musiałam podlać batona słodzikiem w płynie. Maa jest zwarta, klejąca, włazi w zęby, nie ma zbyt intensywnego smaku,mam wrażenie, że jest jakby tylko z wierzchu pokryta aromatami, a po ich zlizaniu zostaje w ustach kawał gumy, z którym trzeba się uporać.

Sprawę ratuje dżemik, chyba malinowy, który jest naprawdę miłym akcentem. Gdyby polewa z białej czekolady była faktycznie z białej czekolady, to też by pomogła, ale to jest raczej wyrób białoczekoladopodobny.

Fit Food UK Protein Square Confetti Cake - review

Fit Food UK Protein Square Confetti Cake – podsumowanie

Nie jest dobrze, ten baton to nieudana kopia Funderbara. Twardy, niedosłodzony, mało aromatyczny, giga minus za niepodawanie składu.

Fit Food UK Protein Square Confetti Cake – gdzie kupić, jaka cena

Jeśli po tym wszystkim masz ochotę na Protein Square’a, uderzaj do FitFoodUK – standardowo nie wysyłają do Polski, ale można się dogadać. Baton kosztuje 2,25GBP, czyli jakieś 12PLN, plus oczywiście koszty wysyłki.

Chciałabym żeby ocena była lepsza, ale nie ma do tego żadnych podstaw. Dwója.

⭐⭐

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Summary
Review Date
Reviewed Item
Fit Food UK Protein Square Confetti Cake
Author Rating
21star1stargraygraygray