Fit Recenzje: KIND Protein Double Dark Chocolate Nut – wegański proteinowy orzechowiec

0
Fit Recenzje: KIND Protein Double Dark Chocolate Nut – wegański proteinowy orzechowiec
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

KINDy kuszą mnie swoimi kolorowymi opakowaniami od dawna, w końcu zdecydowałam się na 3 smaki i dzisiaj recenzja pierwszego z nich. Z 15 lat temu zajadałam się orzechowymi batonami będąc przekonana, że to samo zdrowie (orzechy, rozumiecie), zupełnie pomijałam fakt że zwykle takie batony są zalane karmelem, który ma większa zawartość cukru w cukrze niż sam cukier 😉 Dziś stety / niestety nie mam już tej swobody, więc zabranie się za orzechowego batona kosztowało mnie trochę wysiłku, ale czego się nie robi dla dobra rzetelnej analizy!

KIND Protein Double Dark Chocolate Nut – opakowanie

Ładne. Półprzezroczysty celofan pokazuje nam eleganckiego batona. Kolory opakowania są proste, intensywnie nasycone, ale nie wulgarnie kolorowe. Design jest wysmakowany i na wysokim poziomie. Opakowanie informuje nas, że mamy do czynienia z orzechami i ciemną czekoladą i że baton dostarcza 12g wegańskiego białka – na marginesie, to często stosowany ostatnio zabieg, że wskazuje się, że produkt zawiera wegańskie składniki albo wegańskie białko, a nie, że jest wegański sam w sobie.

Tył opakowania dostarcza nam dodatkowo informacji, że baton nie zawiera sztucznych barwników ani konserwantów.

KIND Protein Double Dark Chocolate Nut – skład i wartości odżywcze

Składniki: mieszane orzechy (54%) (ziemne, migdały), ciemna czekolada (15%) (olej palmowy,cykoria, cukier, kakao, lecytyna sojowa, naturalne aromaty, sól), syrop glukozowy, izolat białka sojowego, miód, miazga kakaowa, ekstrakt wanilii, lecytyna sojowa, sól morska, cukier, masło kakaowe, naturalne aromaty.

Skład nie jest specjalnie zachwycający – mamy cukier, co nie jest zaskakujace biorąc pod uwagę, że orzechy mają być zalane karmelem, ale mamy też syrop glukozowy. Poza tym olej palmowy. W zasadzie baton od zwykłego batona orzechowego różni się tylko dodatkiem białka sojowego na 5. miejscu listy składników, więc dość odległym. W batonie mamy więc białko orzechowe i sojowe, czyli umiarkowanie dobrej jakości, i jak pokazuje makro, w dość niedużej ilości.

Wartości odżywcze: 50g baton dostarcza 249kcal, na które składa si aż 17g tłuszczu, 13g węgli, z czego 8g stanowią cukry, niecałe 5g błonnika i 12g białka

KIND Protein Double Dark Chocolate Nut – konsystencja i smak

Po odpakowaniu baton robi bardzo dobre wrażenie – jest uporządkowany,schludny, pokryty precyzyjnymi zygzakami ciemnej czekolady, orzechy mają ładny złocisty kolor, baton przyjemnie pachnie kakao.

Po przełamaniu widzimy wnętrze – mocno orzechowe, z dziurkami między orzechami załatanymi karmelem.

KIND Protein Double Dark Chocolate Nut reviewWarstwa ciemnej czekolady jest naprawdę gruba. Czekolada jest dość kremowa i raczej z tych naprawdę ciemnych, chociaż słodkich. Co ciekawe, baton ma wyczuwalnie słony smak- bardzo mi to pasuje, lubię połączenie czekolady z solą, ale wiem, że nie każdemu leży takie połączenie smaków.

Pewnym rozczarowaniem była dla mnie natomiast konsystencja batona – pamiętam, że 'zwykłe’ orzechowce z karmelem są bardzo kruche. Tutaj tej kruchości mi zabrakło, ani karmel, ani orzechy, nie są kruche, raczej dość miękkawe. Źl to czy dobrze, rzecz gustu, ja oczekiwałam czegoś innego, skoro już jem cukier, chcę, żeby karmel trzaskał mi pod zębami jak lód, a nie miękł jak guma.

KIND Protein Double Dark Chocolate Nut – jaka cena i gdzie kupić?

KINDy można kupić stacjonarnie w większości państw UE, w Polsce rzadko, jako egzotyka. Dobrym źródłem jest Amazon i iHerb, na iHerbie za pudełko KINDów 12szt z wysyłką do Polski zapłacimy ok 100PLN.

KIND Protein Double Dark Chocolate Nut – podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc baton nie jest zły w smaku. Nie jest też dobry. Makro średnie, skład średni. Znika szybko, syci. Szybko o nim zapomnę, daję średniawą 5kę

⭐⭐⭐⭐⭐

KIND Protein Double Dark Chocolate Nut review

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes