Proteinowe lody kokosowe a la Rafaello bez cukru – domowe, bez odżywki białkowej!

0
Proteinowe lody kokosowe a la Rafaello bez cukru – domowe, bez odżywki białkowej!
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Jedne z naszych najlepszych lodów – proteinowe lody kokosowe bez cukru i bez odżywki białkowej, turbo kremowe, o idealnej konsystencji, porównanie ich do Rafaello nie jest ani ciut na wyrost, są kosmicznie przedobre, nieprzyzwoicie pyszne i jeśli uwielbiasz rafaello, 🔖📌zapisz koniecznie ten przepis!

Nie masz maszynki do lodów – nic nie szkodzi 🤗! Krem kokosowy jest przepyszny także bezmrożenia, super kremowy, gesty, rozpływa się w ustach, trudno jest się zmusić do wstawienia miski do zamrażalnika, bo zawartość krzyczy „Zjedz mnie! wiem, że tego pragniesz!”

Półlitrowa porcja lodów ma 360kcal i 42g białka i nie wymaga użycia odżywki białkowej!

Zanim udało się nam osiągnąć tę konsystencję zrobiliśmy kilka testów, dlatego wyjątkowo nie podajemy zamienników, bo zrobić 'jakieś’ lody o 'jakimś; kokosowym smaku jest łatwo – a te są perfekcyjne.

Składniki na pół litra lodów kosowych:

  • 🤍280g Piątnica Serek Wiejski wysokobiałkowy
  • 🥥10g mąki kokosowej odtłuszczonej
  • 🍦5g mleka w proszku
  • 🤍1,5g gumy guar
  • 🥥30g erytrolu
  • 🍦40g mleka zagęszczonego 4% tłuszczu
  • 🤍szczypta soli
  • 🥥1/2 pipety aromatu kokosowego Funky Flavors Sweet Coconissimo

Wszystkie składniki zblendować na wysokich obrotach, masa powinna zwiększyć objętość o około 1/4, ma być kremowa i idealnie gładka.

Zamrozić, wyjąć z zamrażalnika i ocieplić 20 minut w temperaturze pokojowej, zblendować ponownie.

Gotowe!

Lody podaliśmy z kwaśnymi żurawinami – świetnie sprawdzi się dżem malinowy, truskawkowy, ale także polewa czekoladowa albo kawałki ananasa, które dadzą klimat Pina Colady

Najczęstsze pytania o zastępniki

PYTANIE: Czy można zrobić lody proteinowe bez gumy ksantanowej / guar?

ODPOWIEDŹ: Coś wyjdzie, ale to nie będzie ta konsystencja, raczej sorbet kokosowy – tu jest niska zawartość tłuszczu i guma guar dzięki wiązaniom, które tworzy z białkami mleka, nadaje kremową konsystencję – klasyczne lody to gra tłuszczu i cukru, jeśli eliminujemy te składniki, konieczne są dodatki spożywcze, które wejdą w ich miejsce.

PYTANIE: Czy zamiast humy guar można użyć gumy ksantanowej?

ODPOWIEDŹ: Da radę, tylko nie mroź za długo, ksantanowe wiązania puszczają pod wpływem dłuższego mrożenia i robią się kryształki zamiast kremu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes