Ketony malinowe

0
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ketonami malinowymi nazywamy organiczne związki chemiczne zaliczane do fenoli. Naturalnie występują w owocach malin i odpowiadają za ich zapach. Aktualnie zyskują coraz większą popularność jako wsparcie w kuracjach odchudzających. Ponadto są one używane w przemyśle spożywczym jako składnik aromatów spożywczych oraz w przemyśle perfumeryjnym.

Jak działają ketony malinowe?

Z ketonami malinowymi możemy spotkać się w wielu tabletkach przeznaczonych na odchudzanie i przeznaczonych dla sportowców. Jest to związane z faktem, że ketony malinowe podnoszą poziom noradrenaliny i stężenie adiponektyny w organizmie – jest to hormon, który odgrywa ważną rolę w procesach metabolicznych oraz w regulacji poziomu glukozy, dlatego wpływa pozytywnie na redukcję tkanki tłuszczowej. Ponadto adiponektyna poprawia wyniki u osób z cukrzycą typu 2 oraz zmniejsza otłuszczenie wątroby.

Ketony malinowe mają działać poprzez podnoszenie temperatury ciała, czyli termogenezę. Wówczas dochodzi do przyspieszonej lipolizy, czyli rozkładu komórek tłuszczowych, a organizm jest zmuszony do czerpania energii ze zgromadzonych w tkankach tłuszczowych zapasów.

Nie ma jednak na razie jednoznacznych badań wskazujących, że ketony malinowe są w stanie skutecznie zmniejszać ilość tkanki tłuszczowej bez wysiłku. Istnieją jednak badania, że keton malinowy pozwala na zmniejszenie poziomu tłuszczów i chroni wątrobę.

Właściwości ketonów malinowych:

  • odpowiadają za zapach malin

  • chronią przed wolnymi rodnikami

  • mają pomagać w redukcji tkanki tłuszczowej

  • mają poprawiać odporność

  • zmniejsza ryzyko powstania cukrzycy typu 2 i pomaga w jej leczeniu

  • wspomagają działanie wątroby

Sposób użycia ketonów malinowych

W sprzedaży znajdziemy suplementy diety zawierające ketony malinowe. Powinniśmy dawkować je zgodnie z informacjami na opakowaniu. Dzienna dawka najczęściej wynosi 500 mg. W sklepach możemy znaleźć również preparaty zawierające zarówno ketony malinowe, jak i inne składniki wspomagające, w tym L-karnitynę, ekstrakty z innych roślin, na przykład zielonej herbaty, guarany, grejpfruta, kofeinę. Dostępne są też preparaty przeznaczone do stosowania specjalnie przed treningami.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes