Fit Renezje: Gym Beam Pure Bar White Chocolate Raspberry – Malinowy Tryptyk part II

0
Fit Renezje: Gym Beam Pure Bar White Chocolate Raspberry – Malinowy Tryptyk part II
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Trzeci baton od Gym Beam o nieustalonym rodowodzie (marka raz przypisuje sobie pochodzenie słowackie, innym razem niemieckie) a zarazem drugi w malinowym tryptyku – po wczorajszym Sante Protein 33% Raspberry & Vanilla.

Pierwszy recenzowany baton Gym Beam był rozczarowujący, ale poprzedni Pure niczego sobie – jak będzie z malinowym?

Gym Beam Pure Bar White Chocolate Raspberry – opakowanie

Podobnie jak poprzednio opakowanie jest skromne, ale sugestywne – tylko dwukolorowe, ale jasno daje do zrozumienia, że można się cieszyć na smak malin i białej czekolady. Jedno z moich ulubionych połączeń smakowych, więc poprzeczka oczekiwań wisi wysoko. To kolejny smak Gym Beama ewidentnie wzorowany na Quest Bar, słowacko-niemiecka marka odrobiła solidnie zadanie domowe i trafnie zidentyfikowała warte skopiowania bestsellery.

Z frontu opakowania dowiadujemy się, że 60g baton dostarcza 22g białka, zawiera białka mleka i błonnik i jest niskowęgowodanowy.

Gym Beam Pure Bar White Chocolate Raspberry – skład i wartości odżywcze

Zacznijmy od składu.

Składniki: Białka mleka z lecytyną sojową, izomaltooligosacharydy czyli Vitafiber, migdały, masło kakaowe, polewa z białej czekolady {maltitol, masło kakaowe,mleko w proszku, lecytyna sojowa, aromat}, erytrol, aromaty, maliny odtworzone z syropem glukozowym i kwasem cytrynowym,kwas sorbowy, kwas cytrynowy, sukraloza, sorbinian potasu, benzoesan sodu, sól.

Poprzednio czepiałam się konserwantów, więc i tym razem to zrobię: są aż dwa, moim zdaniem w batonie zbędne, może w owocowym ma to nieco większe uzasadnienie niż w czekoladowym, ale konkurencja obchodzi się bez tego. Cieszy polewa z prawdziwej białej czekolady, czyli z masła kakaowego i mleka w proszku, fajnie, że są maliny, chociaż lepszy byłby liofilizat jak w Sante, a nie zalany glukozą i dokwaszony cytryną susz.

Wartości odżywcze:

Wiemy już, że baton ma 60g i w tym imponujące 22,3 g białka. Do tego niecałe 6g węgli, z czego 2g cukru, 7g tłuszczu i prawie 14g błonnika. Nie ukryjecie drodzy Państwo inspiracji Questem choćbyście chcieli (a chyba nie chcecie) 😉

Gym Beam Pure Bar White Chocolate Raspberry – konsystencja i smak

Jeśli chodzi o wygląd to baton nie zaskakuje – prosty, równy.

Pewnym zaskoczeniem jest brak polewy – bo występuje na liście składników jako biała czekolada, ale to najwyraźniej błąd i chodzi nie o polewę z białej czekolady, a o dodatek kawałków białej czekolady. Smakowo żadna różnica, ale w postrzeganiu i owszem.

W batonie mamy małe różowe kawałeczki czegoś – to ta odtworzona malinowa pulpa, bynajmniej nie są to maliny. Ale sam malinowy aromat, podobnie jak w przypadku Sante, jest czysty, owocowy i naprawdę bardzo udany. Białą czekoladę czuć umiarkowanie mocno, szczerze mówiąc, ale maliny robią robotę, a właściwie ich aromat.

Baton ma dobrą, niesłodzikową słodycz, dość miękką, lekko kruchą konsystencję – niezłą, ale mam pretensje, bo baton jest suchy i trochę nudny, w konsystencji mało się dzieje, już choćby ta nieszczęsna polewa z białej czekolady by to zmieniła.

Smak robi wrażenie zdrowego – w pozytywnym znaczeniu, smaki, aromaty, słodycz nie są syntetycznie przekręcone i to działa na plus.

Gym Beam Pure Bar White Chocolate Raspberry – gdzie kupić? jaka cena?

Póki co chyba jedynym sklepem w Polsce sprzedającym Gym Beamy jest SFD, cena około 7PLN

Gym Beam Pure Bar White Chocolate Raspberry review

Gym Beam Pure Bar White Chocolate Raspberry – podsumowanie

Niezły smak, niezły skład, dobre makro. Bardzo dobry malinowy aromat, konsystencja nudna. Ale nie jest źle, nie mogę dać mniej niż 7 – i tyle własnie daję.

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Summary
Review Date
Reviewed Item
Gym Beam Pure Bar White Chocolate Raspberry
Author Rating
41star1star1star1stargray