Fit Recenzje: Outright Oatmeal Raisin Peanut Butter a la proteinowa chałwa

1
Fit Recenzje: Outright Oatmeal Raisin Peanut Butter a la proteinowa chałwa
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Długo szykowałam się do tej recenzji bo nie mogłam znaleźć odpowiedniego porównana do określenia konsystencji tego Outrighta. Wreszcie znalazłam (patrz tytuł), więc jest i recenzja.

Outright owsino-rodzynkowy z masłem orzechowym to kolejny z serii tych arcypysznych batonów o ultra krótkim składzie. Akurat ten smak musi należeć do mniej popularnych, bo choć wszystkie kupiłam w tym samym sklepie podczas jednych zakupów, to akurat rodzynkowy ma wciąż szarą szatę graficzną opakowania i dość krótki, dużo krótszy niż pozostałe warianty smakowe, termin ważności, choć warto podkreślić, że nie wpłyneło to negatywnie na jego walory smakowe ani konsystencję.

Outright Oatmeal Raisin Peanut Butter – opakowanie

Zginęło mi gdzieś  na dysku zdjęcie opakowania całego batona od frontu, ale jak widać z innych zdjęć mamy tu outrightową klasykę w najlepszym wydaniu czyli skromność, tyle, że tym razem w opakowaniu błysk a nie mat. Biało czerwone opakowanie oprócz nazwy przedstawia nam kłoski zboża i nasypane na drewnianą łopatkę rodzynki, nie ma nawet nieodzownego w takim wypadku u innych producentów kuszącego zawijaska z masła orzechowego.

Outright Oatmeal Raisin Peanut Butter – skład i wartości odżywcze

Skład podobnie skromny co przy innych smakach, aż miło patrzeć.

Składniki: masło orzechowe, miód, izolat białka serwatkowego 90%, płatki owsiane, rodzynki, naturalne aromaty. Koniec – nic więcej!

Outright Oatmeal Raisin Peanut Butter review

Prosty, przejrzysty skład odzwierciedlony jest w niezaskakującej tabeli wartości odżywczych. Skoncentrowany baton o masie 60g dostarcza nam solidne 260kcal, na które składa się 11g orzechowego tłuszczu, 23g węgli głównie z owsa i miodu, 15g białka i skromne 4g błonnika.

W porównaniu do wielu ‚czystych’ batonów białkowych makro może wydawać się słabe ze względu na wysokie węgle, ale pamiętajmy, że te baton jest tym czym jest i niczego nie udaje – ma płatki owsiane, ma i węgle, nikt nie próbuje nam wcisnąć, że to są magicznie nieprzyswajalne płatki owsiane bogate w betaglukany, o powoli uwalnianej energii, która nie wywali cukru we krwi. To jest baton białkowo-węglowodanowo-tłuszczowy, wszystkich składników makroodżywczych ma tyle ile trzeba i się tego nie wstydzi.

Outright Oatmeal Raisin Peanut Butter – konsystencja i smak

Batonik na swoją masę jest raczej nieduży – i na tym kończą się jego wady.

Konsystencją przypomina chałwę z rodzynkami. To właśnie teog porównania szukałam i cieszę się, że nie wreszcie wpadłam, bo idealnie oddaje wilgotno-tłustą kruchość tego batonika.

Czuć w nim każdy składnik – jest intensywnie miodowo-owsiano-orzechowy z rodzynkowymi akcentami. Te 4 nuty smakowe wystaraczają, aby w oparciu o nie zbudować istną symfonię smaków. Podobnie jak pozostałe Outrighty tak i ten jest dla mnie ciut za słodki, bez żalu oddałabym 20% miodu w składzie i wymieniła ho na masło orzechowe.

Outright Oatmeal Raisin Peanut Butter – ile kosztuje i gdzie można go kupić?

Niestety póki co nie w Europie i marne widoki na szybką zmianę tego stanu rzeczy, pozostaje słać listy do cioci z Ameryki albo prosić wracających stamtąd z wakacji znajomych i mały walizkowy przemyt. Cena ok 12PLN za batona, warto, bierzcie z zapasem jeśli tylko macie okazję bo szybko znika.

Outright Oatmeal Raisin Peanut Butter – podsumowanie

Komfortowy, sycący, pyszny, o świetnej konsystencji i niepowtarzalnie dobrym składzie.

Smak niby mało sexy, a jednak uwodzi podniebienie. 8ka

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

Aktualizacja 22/07/2019: po wielu miesiącach starań udało się nam wprowadzić batony MTS Outright Protein Bar do oferty Guiltree.pl!

Outright Oatmeal Raisin Peanut Butter review

Summary
Review Date
Reviewed Item
Outright Oatmeal Raisin Peanut Butter
Author Rating
41star1star1star1stargray
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes