Fit Recenzje: Outright Oatmeal Raisin Peanut Butter a la proteinowa chałwa

1
Fit Recenzje: Outright Oatmeal Raisin Peanut Butter a la proteinowa chałwa
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Długo szykowałam się do tej recenzji bo nie mogłam znaleźć odpowiedniego porównana do określenia konsystencji tego Outrighta. Wreszcie znalazłam (patrz tytuł), więc jest i recenzja.

Outright owsino-rodzynkowy z masłem orzechowym to kolejny z serii tych arcypysznych batonów o ultra krótkim składzie. Akurat ten smak musi należeć do mniej popularnych, bo choć wszystkie kupiłam w tym samym sklepie podczas jednych zakupów, to akurat rodzynkowy ma wciąż szarą szatę graficzną opakowania i dość krótki, dużo krótszy niż pozostałe warianty smakowe, termin ważności, choć warto podkreślić, że nie wpłyneło to negatywnie na jego walory smakowe ani konsystencję.

Outright Oatmeal Raisin Peanut Butter – opakowanie

Zginęło mi gdzieś  na dysku zdjęcie opakowania całego batona od frontu, ale jak widać z innych zdjęć mamy tu outrightową klasykę w najlepszym wydaniu czyli skromność, tyle, że tym razem w opakowaniu błysk a nie mat. Biało czerwone opakowanie oprócz nazwy przedstawia nam kłoski zboża i nasypane na drewnianą łopatkę rodzynki, nie ma nawet nieodzownego w takim wypadku u innych producentów kuszącego zawijaska z masła orzechowego.

Outright Oatmeal Raisin Peanut Butter – skład i wartości odżywcze

Skład podobnie skromny co przy innych smakach, aż miło patrzeć.

Składniki: masło orzechowe, miód, izolat białka serwatkowego 90%, płatki owsiane, rodzynki, naturalne aromaty. Koniec – nic więcej!

Outright Oatmeal Raisin Peanut Butter review

Prosty, przejrzysty skład odzwierciedlony jest w niezaskakującej tabeli wartości odżywczych. Skoncentrowany baton o masie 60g dostarcza nam solidne 260kcal, na które składa się 11g orzechowego tłuszczu, 23g węgli głównie z owsa i miodu, 15g białka i skromne 4g błonnika.

W porównaniu do wielu 'czystych’ batonów białkowych makro może wydawać się słabe ze względu na wysokie węgle, ale pamiętajmy, że te baton jest tym czym jest i niczego nie udaje – ma płatki owsiane, ma i węgle, nikt nie próbuje nam wcisnąć, że to są magicznie nieprzyswajalne płatki owsiane bogate w betaglukany, o powoli uwalnianej energii, która nie wywali cukru we krwi. To jest baton białkowo-węglowodanowo-tłuszczowy, wszystkich składników makroodżywczych ma tyle ile trzeba i się tego nie wstydzi.

Outright Oatmeal Raisin Peanut Butter – konsystencja i smak

Batonik na swoją masę jest raczej nieduży – i na tym kończą się jego wady.

Konsystencją przypomina chałwę z rodzynkami. To właśnie teog porównania szukałam i cieszę się, że nie wreszcie wpadłam, bo idealnie oddaje wilgotno-tłustą kruchość tego batonika.

Czuć w nim każdy składnik – jest intensywnie miodowo-owsiano-orzechowy z rodzynkowymi akcentami. Te 4 nuty smakowe wystaraczają, aby w oparciu o nie zbudować istną symfonię smaków. Podobnie jak pozostałe Outrighty tak i ten jest dla mnie ciut za słodki, bez żalu oddałabym 20% miodu w składzie i wymieniła ho na masło orzechowe.

Outright Oatmeal Raisin Peanut Butter – ile kosztuje i gdzie można go kupić?

Niestety póki co nie w Europie i marne widoki na szybką zmianę tego stanu rzeczy, pozostaje słać listy do cioci z Ameryki albo prosić wracających stamtąd z wakacji znajomych i mały walizkowy przemyt. Cena ok 12PLN za batona, warto, bierzcie z zapasem jeśli tylko macie okazję bo szybko znika.

Outright Oatmeal Raisin Peanut Butter – podsumowanie

Komfortowy, sycący, pyszny, o świetnej konsystencji i niepowtarzalnie dobrym składzie.

Smak niby mało sexy, a jednak uwodzi podniebienie. 8ka

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

Aktualizacja 22/07/2019: po wielu miesiącach starań udało się nam wprowadzić batony MTS Outright Protein Bar do oferty Guiltree.pl!

Outright Oatmeal Raisin Peanut Butter review

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Summary
Review Date
Reviewed Item
Outright Oatmeal Raisin Peanut Butter
Author Rating
41star1star1star1stargray