Fit Recenzje: Ewa Chodakowska Be Raw kakao, wiórki kokosowe, chia & gorzka czekolada – wierność ideałom kosztem smaku

1
Fit Recenzje: Ewa Chodakowska Be Raw kakao, wiórki kokosowe, chia & gorzka czekolada – wierność ideałom kosztem smaku
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Tym razem recenzja batona z bardzo rodzimego podwórka, kolejny Rossmannowski zakup – tym razem baton proteinowy sygnowany nazwiskiem trenerki wszystkich Polek czyli budzącej gorące emocje Ewy Chodakowskiej. Spośród rosnącej jak na drożdżach oferty batonów Be Raw wybrałam 2 białkowej, energetyczne daktylowce mnie nie interesują – wybór padł na czekoladowy i żurawinowy, na pierwszy ogień recenzencki poszedł ten o smaku kakao i gorzkiej czekolady z wiórkami kokosowymi i nasionami chia. Bardzo mało chwytliwe określenie smaku, prawda? 😉

Ewa Chodakowska Be Raw kakao, wiórki kokosowe, chia & gorzka czekolada – opakowanie

Cała seria batonów Be Raw ma nowoczesny, ładny, konsekwentnie dopracowany design. Monochromatyczne opakowania eksponują postać Ewy, smak wydaje się być drugorzędny (nie bez powodów!). Baton ważny 60g i zawier 38% białka – front opakowania nie mówi nam nic na temat smaku batona, ten ukryty jest z boczku, jakby wstydliwie.

Ewa Chodakowska Be Raw kakao, wiórki kokosowe, chia & gorzka czekolada – skład i wartości odżywcze

Skład jest dość prosty.

Składniki: Koncentrat białka serwatki 36%, daktyle, gorzka czekolada 14% (miazga kakaowa 86%, tłuszcz kakaowy, cukier trzcinowy, emulgator, lecytyna rzepakowa, wanilia), śliwki 10%, surowe kakao 7%, wiórki kokosowe 3,3%, proteinowe płatki 3% (koncentrat białka serwatki, skrobia z tapioki), nasiona chia (Salvia Hispanica) 1.7%

 Na pierwszym miejscu mamy porządne białko serwatkowe, dalej daktyle, ale w umiarkowanej ilości, potem ciemną (gorzką!!) czekoladę słodzoną cukrem trzcinowym i drobne dodatki.

Jest cukier, ale jest go mało; nie ma żadnych słodzików. To jest naprawdę bardzo dobry skład.

Ewa Chodakowska Be Raw kakao, wiórki kokosowe, chia & gorzka czekolada opinie

Jeśli chodzi o makro, to jest adekwatne do składu:

60g baton dostarcza nam uczciwe 230kcal, w nich skromne 5g tłuszczu,  23g białka, czyli więcej niż przeciętnie, 21g węgli, z czego, co nie zaskakuje, większość to cukier, trzcinowy i daktylowy. Brak informacji na temat błonnika, zapewne jest go ok 5g.

Mamy więc dobry skład i bardzo niezłe makro, o ile tolerujemy cukier.

Ewa Chodakowska Be Raw kakao, wiórki kokosowe, chia & gorzka czekolada – konsystencja i smak

Po rozpakowaniu mamy przed sobą równy batonik oblany jak się wydaje grubą warstwą mocno ciemnej czekolady. Baton pachnie intensywnie gorzkim kakao.

Mój baton wygląda jakby coś go już gryzło, ale daję słowo, że to nie byłam ja 🙂

Przełamujemy…

Warstwa czekolady faktycznie jest gruba, wnętrze batona równie ciemne co polewa, mocno pachnie gorzką czekoladą, całkiem apetycznie lśni.

Gryziemy…

I tu zaczynają się schody.

Gorzki -> Przegorzki -> Be Raw

Baton jest twardy, ale pal sześć z twardością. Jest nieznośnie gorzki. No wstrętny po prostu, totalnie niezjadliwy, a lubię gorzką czekoladę nawet tą 100%!  Jest to pierwszy baton odkąd pamiętam, którego, za przeproszeniem, wyplułam, a przełknęłam nawet batona z mąki świerszczowej, więc naprawdę granice tolerancji mam wysunięte dość daleko.

Gorycz batona jest dla mnie nie do zniesienia, nie wiem gdzie ukryło się tych 12g cukru, ale zrobiło to bardzo skutecznie.

Ewa Chodakowska Be Raw kakao, wiórki kokosowe, chia & gorzka czekolada – gdzie kupić i ile kosztuje?

Baton kupisz w każdym Rossmanie, większości marketów, Auchan, Lidlu, na stacjach benzynowych, wszędzie gdzie chcesz, kosztuje 7PLN, co jest dobrą ceną na batona o takim składzie.

Ewa Chodakowska Be Raw kakao, wiórki kokosowe, chia & gorzka czekolada – podsumowanie

Mam mieszane uczucia.

Dla mnie baton jest niezjadliwy, ale należy docenić skład i wierność ideałom, a skład batona jest bez zarzutu i w pełni zgodny z radami żywieniowymi, jakich udziela Ewa Chodakowska na swoich profilach.

Wierność ideałom smakowym zasługuje na szacunek, ale ma swoją cenę – dla mnie ta cena ma zupełnie niezjadliwy smak. Jest na półkach więc komuś musi smakować. Z perspektywy samej zainteresowanej czyli Ewy Chodakowskiej moje zdanie na temat tego batona jest warte mniej niż nic – to zabrzmi złośliwie, choć nie taki jest mój zamysł: ma tak olbrzymie grono fanek i wyznawczyń, że z pewnością nie grozi jej załamanie sprzedaży batonów nawet pomimo niezbyt udanych rozwiązań smakowych.

Ode mnie dwója – gwiazdki wyłącznie za dobry skład.

⭐⭐

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Summary
Review Date
Reviewed Item
Ewa Chodakowska Be Raw kakao, wiórki kokosowe, chia & gorzka czekolada
Author Rating
11stargraygraygraygray