Najlepsze gofry proteinowe a la Churros z NOtellą bez cukru 45g białka & 400kcal (przepis)

0
Najlepsze gofry proteinowe a la Churros z NOtellą bez cukru 45g białka & 400kcal (przepis)
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Na początek przeprosiny – jeśli to czytasz, a nie byłeś głodny/ nie byłaś głodna, to za chwilę zgłodniejesz. Przepraszam!

Po drugie wyjaśnienie – to nie jest przepis na najlepsze gofry proteinowe. To jest przepis na najlepsze gofry KROPKA. Mięciutkie, puszyste, ani trochę suche, tak dobre, że równie dobrze smakują jedzone solo, bez jakichkolwiek dodatków. Po wielu, wielu próbach i równie wielu rozczarowaniach udało się nam rozkminić przepis na gofry idealne i z przyjemnością się nim dzielimy.

Cała porcja z dodatkami ma zaledwie 400kcal, 45g białka, 31g węglowodanów i 9g tłuszczu.

Składowe gofrów idealnych są dwie: idealny przepis i dobra gofrownica. Przy czym dobra gofrownica to niekoniecznie ta o największej mocy, mówimy to z własnego doświadczenia, bo do tej pory pracowaliśmy na gofrownicy o mocy 1200W, która jednak nie dawała zadowalających efektów, gofry były ładnie i równo upieczone, ale ani puszyste, ani chrupkie. Nowa gofrownica ma moc zaledwie 800W, czyli znacznie mniejszą, a gofry w niej wychodzą lepsze, bo są mięciutkie i puchate, a to dlatego, że ma głębsze blaszki – ciasto ma po prostu więcej miejsca na wyrośnięcie na grubość, w cieście tworzą się kieszonki powietrzne i dzięki temu jest mięciutkie. Gofry pieką się wprawdzie dłużej, ale są o wiele smaczniejsze. Jeśli więc zastanawiasz się jak wybrać najlepszą gorfownicę, to skorzystaj z naszego doświadczenia i kieruj się grubością gofra, jakiego możesz upiec, a nie mocą urządzenia.

Przepis na gofry proteinowe bez cukru

Porcja dla 1 bardzo głodnej osoby

Składniki zamieszać krótko ale dokładnie na jednolitą masę, smażymy porcjami w dorbze nagrzanej gofrownicy psikniętej sprejem, najlepiej maślanym. Po wyjęciu każdego gofra odczekać 30 sekund żeby gofrownica znów się rozgrzała.

W międyczasie szykujemy krem – churrosy podaje się najczęściej z Nutellą, więc my podajemy je z NOtellą 🙂  czyli ukręconym na jednolitą masę kremem z dowolnego syropu czekoladowego zero, z dodatkiem 10g mąki z orzechów laskowych i 5g kakao, opcjonalnie można dodać aromat nutellowy Funky Flavors.

Gorące gofry podałam z NOtellą, posypane cynamonem, brązowym erytrolem i resztą proszku churrosowego Cini Minis.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes