Biała czekolada proteinowa bez cukru matcha – 2 składniki, zero cukru,

0
Biała czekolada proteinowa bez cukru matcha – 2 składniki, zero cukru,
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

DWUskładnikowa biała czekolada proteinowa bez ani grama cukru, 32% białka. Czas pracy <10 minut, przyjemność jedzenia & satysfakcja samodzielnego wykonania bezcenna.

Do przygotowania 1 tabliczki proteinowej czekolady potrzebujesz:

  • 30g masła kakaowego (znajdziesz w Guiltfree)
  • 30g dowolnej odżywki białkowej – jeśli chcesz czekoladę bez cukru, ale niekoniecznie proteinową, zamiast odżywki użyj mleka w proszku i słodzika w tabletkach
  • plus opcjonalnie zielonej herbaty matcha (tu @moyamatchapl ) jeśli chcesz podkręcić smak i kolor. Odżywka jest słodka, więc czekolada nie wymaga dosładzania.

Nie dodawaj do czekolady mleka, wody, śmietanki ani alkoholu bo tabliczka nie stężeje!

Jak zrobić czekoladę?

Połam masło kakaowe na małe kawałki i podgrzej do płynnej postaci w mikrofalówce (3 x 1 minuta 450W). Wskazówka: ustaw miseczkę na brzegu kręcącego się talerza, nie na środku, dzięki temu masa będzie się stopniowo topić i się nie spali. Możesz także postawić miseczkę z masłem kakaowym nad garnkiem z gotującą się wodą.

Jeśli nie wszystkie kawałki się roztopiły, po prostu zamieszaj łyżeczką. Do gorącego tłuszczu dodaj odżywkę białkową – pamiętaj, żeby nie podgrzewać w mikrofali masła RAZEM Z odżywką, bo się zwarzy.

Odlej 2 łyżeczki masy i zmieszaj z matchą, zrób zygzaki, zalej resztą masy czekoladowej, odstaw na 5 minut do lodówki do zastygnięcia.

Gotowe!

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes