Przepis na proteinowe lody Marcińskie z Ninja Creami

0
Przepis na proteinowe lody Marcińskie z Ninja Creami
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Rogale marcińskie fascynują mnie równie mocno co włoskie croissanty z kremem pistacjowym – chociaż przyznam że prawdziwego rogala marcińskiego jadłam tylko raz w życiu, wiele lat temu na targach w Poznaniu i zapamiętałam go jako coś bezmiernie pysznego.

Dzisiejsze lody to moje pierwsze z trzech podejście do oddania marcińskiego smaku w mrożonej formie. To pierwsze podejście ma najbardziej wyśrubowane makro bo aż 40 g białka w 350kcal. Lody są dość niepozorne z wyglądu bo po prostu biały z niewielkimi kropkami karmelizowanych migdałów ale jest w nich bardzo dużo smaku. Składniki możesz zobaczyć na kolejnych slajdach, jeśli chodzi o specyficzne dodatki smakowe to:

🥐 dodałam 16 g karmelizowanych migdałów, na punkcie których mam ostatnio solidnego bzika (karmelizuje w cukrze zmieszanym Z erytrolem 20:80)
🥐 10 g białego maku – i to pisze ku przestrodze, bo mak jest tłusty i kaloryczny, a w ogóle nie dodał tym lodom smaku, przynajmniej nie w takiej ilości w jakiej ja go dodałam, więc było to kiepsko wydanych 50 kalorii
🥐 2 aromaty Funky Flavors: karmelizowanych migdałów i Bienenstich

Bazę stanowi tradycyjnie milsani, nie dawałam odżywki białkowej, pojemnik dopełniłam wodą.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Previous articlePrzepis na halloweenowe Reeses bez cukru
Next articleLody sernikowe z Ninja Creami
Wspólnymi siłami i dzieląc się swoimi doświadczeniami - tymi udanymi, i tymi zupełnie nie - podpowiadamy jak gotować zdrowo, smacznie, i przede wszystkim tak, żeby utrzymać dobrą figurę. Szukamy nietypowych produktów i testujemy je w równie nietypowych potrawach. Oprócz przepisów znajdziecie u nas rady dotyczące komponowania list zakupów, planowania posiłków na cały tydzień, dopasowywania posiłków do typów treningów - i na każdy inny temat, który przyjdzie nam do głowy lub który wy nam podsuniecie.