Bekonowy wrap TurboProteinowy – 43g białka i 291kcal!

0
Bekonowy wrap TurboProteinowy – 43g białka i 291kcal!
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ten śniadaniowy omlet składa się z dwóch składników. Tak, DWÓCH!

Gdy pierwszy raz trafiliśmy na ten przepis, mieliśmy duże wątpliwości czy taki omlet może się udać – no bo jak, bez glutenu? A co ma go lepić? Bez jajka, tłuszczu? Na pewno będzie się kruszyć i obeschnie!

Mieliśmy mnóstwo teoretycznych uwag do tego jakże skomplikowanego przepisu, ale wystarczył jeden test, żeby się przekonać, że to działa. Sekretem jest kazeina, czyli odżywka białkowa, która zachowuje elastyczność i wilgotność ciasta i zachowuje się, w przeciwieństwie do WPI/WPC, jak mąka pszenna. Tym razem zrobiliśmy tego omleta a wersji wytrawnej używając bezsmakowej kazeiny, ale równie dobrze sprawdza się w wersji na słodko.

W toku kolejnych prób opracowaliśmy perfekcyjne proporcje – na wielki omlet i duży głów bierzemy 165g białek jaj (albo 1 jajko i 120g białek) i 35g kazeiny, na mniejszy omlet, taki jak na filmie, połowę tego czyli około 85g białek jaj i 17g odżywki kazeinowej (na filmie pomieszaliśmy proporcje dużego i małego omleta). Dodaliśmy proszek do pieczenia, ale nie jest niezbędny – wszystkie pozostałe składniki to tylko dodatki smakowe, możesz ich dodać, możesz zrezygnować, możesz zastąpić innymi.

Genialnie prosty omlet turbo białkowy – składniki

Składniki mieszamy packą silikonową na jednolitą masę, od razu zacznie gęstnieć, będzie mieć konsystencję piankowego musu.

Masę omletową wylewamy na natłuszczoną patelnię, smażymy pod przykryciem na średnim ogniu. Gdy wyłożysz masę na patelnię możesz poczuć cień zawodu i przekonanie, że omlet się przyklei do patelni. Nie przyklei się, słowo, rozsmaruj masę na patelni i daj się jej ściąć. Gotowy omlet przewróć na drugą stronę i zostaw na wyłączonej patelni.

Do środka ładujemy dodatki wg upodobań, u nas to:

  • zielenina & pomidorki
  • 20g sera Piórko
  • 20g mozzarelli light Galbani
  • bekon – 1 plaster 40g

I teraz uwaga techniczna: bekon i boczek to nie jest to samo! W Polsce dość trudno kupić bekon, ale w Biedronce można trafić – jak widzicie na filmie bekon to chuda wędlina, a jest tak samo aromatyczny jak boczek. Bekon ma ponad dwa razy mniej tłuszczu i niemal dwa razy mniej kalorii niże bekon. Wiadomo, czerwonego mięsa unikamy, są w tej wędlinie azotyny, więc nie jest to esencja zdrowia, ale raz na jakiś czas nie zaszkodzi, za to ładunek smaku wart jest każdego kęsa.

Rozkładamy ser i wędlinę na omlecie, składamy i podpiekamy krótko do roztopienia sera, na koniec dodajemy warzywa oraz najlepszy na świecie majonez niskotłuszczowy Hellmann’s Lighter than Light i szamiemy.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes