NinjaCreami proteinowe lody jeżynowo-lawendowe bez cukru

0
NinjaCreami proteinowe lody jeżynowo-lawendowe bez cukru
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Proteinowe lody jeżynowe z lawendą bez cukru, przygotowane w ninja creami – super prosty przepis.

Nie ma błędów, są tylko lekcje – z zebranych pierwszych tegorocznych jeżyn zrobiłam dwie porcje lodów, pierwsze kefirowe nie zachwyciły – jeżyny nie były jeszcze dość dojrzałe, a kefir tylko to uwydatnił i na nic się zdał dodatek odżywki Wheyrose, do której zresztą nie mam serca i rzadko po nią sięgam, choć nic jej nie mogę smakowo zarzucić.

Za drugim razem jako bazy do użyłam serka wiejskiego ze skyrem almette i wyciągnęłam ciężkie smakowe działo w formie resztek odżywki hokkaido #iloveyouforever. Jako zagęstnik użyłam tragakantę ( wciąż brak konkluzji co do jej porównania do guar) i dodałam ciutkę lawendy. Lody wyszły bardzo smaczne, nieprzesłodzone, krenowe, raczej dla koneserów niż dla dzieci, cieszę się, że dodatki i słodycz odżywki nie zabiły sedna czyli smaku jeżyn i lawendy. Z pewnością będą kolejne jeżynowe lody tego lata 💜🍨

Na stories wrzucę zaraz dokumentację zdjęciową ze składu obu wersji lodów i makrosy tej udanej smakowo wersji.

Kaloryczność domowych lodów proteinowych zrobionych w Ninja Creami – wartości dotyczą całej pinty, czyli ok 450g
Idealnie kremowa konsystencja lodów to 1 program Light Icecream i drugi na biegu Respin, BEZ dolewania płynu

Porównanie składników dwóch wersji proteinowych lodów jeżynowych – te na kefirze nie są warte polecenia, uratował je dopiero dodatek mascarpone, ale zrujnowało to makro.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes