Ile kalorii TAK NAPRAWDĘ ma kebab Zahir Fit Rollo?

0
Ile kalorii TAK NAPRAWDĘ ma kebab Zahir Fit Rollo?
3.35 avg. rating (67% score) - 20 votes

Niestety, wbrew deklaracji sieci Zahir – nie 290kcal.

Nie ma 300kcal.

Nie ma 400kcal ani nawet 500kcal.

Zahir Fit Rollo ma ponad 600kcal – a podawana kaloryczność 290kcal dotyczy SAMEGO WRAPA! Dla porównania o wiele większy i cięższy Fitness Kebab King ma 760kcal.

Zgodnie z waszą sugestią zajęliśmy się analiza kaloryczności dwóch najpopularniejszych w środowisku fitness kebabów: Fit Rollo z Zahir oraz Fitness Kebab z Kebab King. Kebaby kupiliśmy osobiście w warszawskich kebabowniach, w odstepie godziny, analizy dokonaliśmy tego samego dnia bezpośrednio po rozpakowaniu paczek, używając do tego wagi laboratoryjnej o dokładności 0,1g.

Badanie ma charakter przybliżony i jest obarczone pewnym marginesem błędu wynikającym z faktu, że niezwykle trudno, a wręcz niemożliwym jest, oddzielenie sosu od kawałeczków mięsa i warzyw oraz dokładne określenie jaka jego część wsiąknęła w wrapa, a w przypadku Kebab King wrap przesiąkł sosem dość solidnie.

Reklamowany jako super niskokaloryczny Fit Rollo z Zahir. Powyższa tabela przedstawia zestawienie mas składników obu analizowanych kebabów oraz ich szacowana kaloryczność zestawiliśmy z Fitness Kebaba z Kebab King – dla którego sieć kebabowni nie podaje kaloryczności.

Powyższa tabela przedstawia zestawienie mas składników obu analizowanych kebabów oraz ich szacowana kaloryczność zestawiliśmy z Fitness Kebaba z Kebab King – dla którego sieć kebabowni nie podaje kaloryczności.

Czy umiesz wyjaśnić niską kaloryczność wybieranych przez siebie dań? Czy producent lub restauracja umie to wyjaśnić? Jeśli nie… to to już jest odpowiedź!

Niestety, jeśli zdarza ci się wrzucać w dziennik kalorii nadzwyczajnie niskokaloryczne dania czy produkty, a potem dziwisz się, że nie chudniesz – to właśnie tu leży sedno problemu.

Mając świadomość tej niedokładności zakładaliśmy, że wynik analizy i naszych obliczeń może różnić się od wartości deklarowanych w sieci o 10-15% i tak wynik uznalibyśmy za zadowalająco zgodny z deklaracją. O ile Kebab King nie podaje w tej chwili oficjalnie danych kalorycznych dla swoich potraw (podają zawartość mięsa i ta była zgodna), więc w przypadku tego kebaba chodziło o oszacowanie kaloryczności, o tyle Zahir Kebab chwali się (absurdalnie) niska kalorycznością swojego dania – na tyle absurdalnie niską, że wątpliwe, jest, aby ktokolwiek w ogóle pochylił się nad wyliczeniami i zadał sobie trud ich dokonania, bo biorąc pod uwagę, że sam wrap (!) ma tyle kalorii, co deklarowane przez sieć kompletne danie (!!!) nie może być mowy o błędzie – Zahir bezczelnie wykorzystuje lukę w rynku i potrzebę klientów odwiedzania fastfoodu, który podaje wartości odżywcze i wyciąga ta dane z kapelusza. Jeśli masz wybrać jeden z tych dwóch kebsów – wybór jest twój. Ja wolę być najedzona, niż być najedzona frajerką.

3.35 avg. rating (67% score) - 20 votes
Previous articleNinjaCreami proteinowe lody jeżynowo-lawendowe bez cukru
Next articlePrzepis naLody Ninja Creami X Jeżynowe
Wspólnymi siłami i dzieląc się swoimi doświadczeniami - tymi udanymi, i tymi zupełnie nie - podpowiadamy jak gotować zdrowo, smacznie, i przede wszystkim tak, żeby utrzymać dobrą figurę. Szukamy nietypowych produktów i testujemy je w równie nietypowych potrawach. Oprócz przepisów znajdziecie u nas rady dotyczące komponowania list zakupów, planowania posiłków na cały tydzień, dopasowywania posiłków do typów treningów - i na każdy inny temat, który przyjdzie nam do głowy lub który wy nam podsuniecie.