Acetylo-L-karnityna

0
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Acetylo-L-Karnityna, inaczej ALC czy ALCAR to acetylowana postać witaminopodobnej karnityny, która jest wysoce biodostępna dla organizmu człowieka. Związek ten odpowiada głównie za produkcję energii, jest antyoksydantem i chroni komórki przed starzeniem, a także działa neuroprotekcyjnie, dlatego jego stosowanie jest korzystne dla układu nerwowego.

Jak działa Acetylo-L-Karnityna?

Związek pełni ważna rolę w metabolizmie lipidów poprzez ich transport, jest konieczny do właściwego przebiegu procesów metabolicznych, dlatego poprawia wydajność energetyczną organizmu. Jest często wybierany przez osoby aktywne fizycznie, które chcą osiągać lepsze rezultaty w trakcie treningów i odchudzania.

Acetylo-L-Karnityna wspiera gospodarkę energetyczną organizmu, zwiększa produkcję acetylocholiny, poprawia pracę neuronów, chroni je przed degradacją, która następuje wraz z wiekiem. Jest rekomendowana dla osób chcących poprawić działanie umysłu, przemęczonych, zestresowanych. Używana jest też w terapii chorób neurodegeneracyjnych, leczeniu depresji, w stanach przewlekłego stresu.

Właściwości Acetylo-L-karnityny:

  • odpowiada za prawidłowy metabolizm tłuszczów

  • sprawdza się w kuracjach odchudzających i jako wsparcie w treningach

  • dodaje energii i chroni przed przemęczeniem

  • chroni przed chorobami neurodegradacyjnymi

  • pozytywnie wpływa na działanie umysłu, pamięć, koncentrację

  • wspomaga tworzenie się testosteronu

Sposób użycia Acetylo-L-karnityny

Acetylo-L-Karnityna dostępna jest przede wszystkim jako suplement diety w kapsułkach. W sprzedaży znajdziemy związek samodzielny lub w zestawieniu z innymi związkami. W suplementacji zaleca się dawkę 250 – 1500 mg na dobę w 1 – 3 dawkach. Gdy ma być przyjmowana przed wysiłkiem fizycznym, należy zażyć ją na około 45 – 60 minut przed nim dla uzyskania najlepszych rezultatów.

Związek bardzo dobrze uzupełnia się z lecytyną, ponieważ zawiera ona wysokie ilości choliny pełniącej istotną rolę w wytwarzaniu acetylocholiny – neuroprzekaźnika wspomagającego funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego i mięśniowego.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes