Świąteczne słodycze dla cukrzyka

0
Świąteczne słodycze dla cukrzyka
3.60 avg. rating (71% score) - 5 votes

W tym artykule postaram się przybliżyć Ci jak w morzu dostępnych łakoci „bez dodatku cukru” znaleźć te pyszne i zgodne z dietą osoby unikającej cukru. Jednym słowem wskażę Ci idealne świąteczne słodycze dla cukrzyka.

Każdy z nas (tak mi się przynajmniej wydaje, że każdy) zna jakiegoś cukrzyka. Ja sam w kręgu swoich znajomych mam jedną osobę z cukrzycą typu pierwszego i dwie z tak zwaną dwójką. O ile typ pierwszy  jest bardziej skomplikowany i większą rolę gra w nim farmakologia niż dieta o tyle cukrzycy typu drugiego „leczą się” przede wszystkim stosując dietę ubogą nie tylko w cukry a także w węglowodany (zwłaszcza te szybko przyswajalne). A jak myślisz o czym marzy osoba będąca na nieustannej diecie? Tak jest, o jedzeniu tego czego jej nie wolno. Niestety tak działa nasz organizm.

Dobra nowina jest taka, że słodki prezent dla osoby , która na co dzień nie chce lub nie może jeść cukru  to w 99% przypadków strzał w dziesiątkę. Miło jest sprawić komuś prawdziwą radość, prawda?

Oczywiście temat słodyczy bez cukru nie jest prosty, są te lepsze i te gorsze i te zupełnie do niczego . Jako, że moim planem nie jest pastwienie się nad producentami, których produkty warte są tyle co paczka wafelków familijnych, skupię się wyłącznie na tych pozytywnych produktach. Powiem Ci dokładnie jakie są najlepsze świąteczne słodycze dla cukrzyka.

Skąd ta pewność siebie, zapytasz? A no z wielu lat pracy w biznesie dietetycznym. Na co dzień stykam się z kulturystami, fitnesskami, dziećmi na przeróżnych dietach a także z osobami cierpiącymi na cukrzycę. Każda z tych grup osób ma swoje preferencje dietetyczno-żywieniowe i ja po prostu dobrze wiem co im smakuje i co im będzie smakować. Często zawracam ich ze złej ścieżki i kieruję na tę dobrą – zdrową i obłędnie smaczną.

Dość gadania – oto moja lista (i krótkie uzasadnienie) najlepszych świątecznych słodyczy dla cukrzyka:

  1. Bombonierka bez cukru – to generalnie jest klasyk wśród prezentów świątecznych. O ile zwykła bombonierka jest prezentem mało wyszukanym a w przypadku osoby z cukrzycą wręcz nietaktownym o tyle podarowanie bombonierki bez cukru osobie, która na co dzień odmawia sobie słodyczy, nie może zostać niedocenione. Wg mnie najlepsze propozycje to
  2. Czekoladki nadziewane – tak zwane pralinki bez cukru to moim zdaniem najsmaczniejsze słodycze bez cukru jakie istnieją. Oczywiście trzeba dobrze wybrać bo jak wiadomo „nie wszystko złoto co w ładnym papierku”. Które zatem dietetyczne pralinki smakują i wyglądają zarazem najlepiej?
  3. Czekolady – czekolad bez cukru / bez dodatku cukru jest już naprawdę dużo, można się pogubić. Właściwie wszystkie są smaczne, najlepiej chyba zadać sobie pytanie co lubi osoba, którą chcesz obdarować (założę się, że mamy ten smak czekolady u siebie w magazynie). Czekolady bez cukru świetnie też prezentują się w zestawie. Najlepsze wrażenie wg mnie zrobić mogą:
  4. Chałwa bez cukru – nie wiedziałeś, że taka istnieje? A może Twój rodzinny cukrzyk też nie wiedział a uwielbia ten sezamowy przysmak? Taki prezent może być strzałem w dziesiątkę. Najlepsze (i jedyne jak na razie) marki oferujące chałwę w wersji sugar free to Olympos i legendarna Koska.
    • chałwa bez cukru jako prezent dla diabetyka
  5. Cukierki nie brzmią efektownie ale mają dwie zalety. Po pierwsze są takie, które są naprawdę pyszne po drugie jest to najczęściej bardziej ekonomiczna wersja prezentu. Można powiedzieć „drobiazg bez cukru”. Tutaj wybór jest spory ale postaram się przedstawić liderów każdego rodzaju:
  6. Ciasto bez cukru – to już ostatni punkt naszej wyliczanki. Jeśli nie lubisz tylko kupować a wolisz dodać coś od siebie, świetnym pomysłem może być upieczenie świątecznego ciasta przyjaznego cukrzykom. Uważaj jednak na pułapki. Nie wystarczy zamienić cukru na słodzik – źródłem podwyższonego poziomu cukru we krwi może być równie dobrze mąka, suszone owoce i inne składniki zawierające węglowodany. Bezpiecznym, łatwym i sprawdzonym sposobem są gotowe mieszanki do ciast bez cukru. Osobiście uważam, że najłatwiejsze i najsmaczniejsze (a przy tym najbezpieczniejsze dla cukrzyków) są mieszanki do ciast marki Sukrin.
    • pomysł na łatwe ciasto bez cukru

Czy ułatwiłem Ci wybór? Mam nadzieję, że tak. Jeśli jednak ciągle czujesz się zagubiony skorzystaj z naszej wyszukiwarki smaków – po prostu kliknij smak, który Twój bliski uwielbia i sprawdź co masz do wyboru!

3.60 avg. rating (71% score) - 5 votes