Fit Recenzje: Novo Low Sugar Easy Bar Chocolate Caramel – kolejny niezły baton białkowy, który nie trafi do Guiltfree.pl

0
Fit Recenzje: Novo Low Sugar Easy Bar Chocolate Caramel – kolejny niezły baton białkowy, który nie trafi do Guiltfree.pl
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

O marce Novo Foods (niedawno przemianowanej na Novo Easy) wspominałam kilka dni temu przy okazji recenzji proteinowych wafelków; to brytyjska marka prowadzona jednoosobowa przez mającego mocno autorytarne zapędy krzepkiego Andrew Coulsona, któremu marzy się podbicie świata fitness nie tylko w obrębie Europy, ale też poza nią. Działa zrywami, mocno angażuje się osobiście w w promocję marki,podobnie jak szef VPX nie stroniąc w mediach społecznościowych od słownych wycieczek osobistych pod adresem konkurentów.

Najmocniejszym produktem marki Novo od lat są chipsy proteinowe Protein Bites, był to zresztą pierwszy produkt pod tym szyldem. Novo co jakiś czas wypuszcza materiały PR-owe na temat nowych innowacyjnych produktów, ale w przeważającej liczbie przypadków nie dochodzi do urzeczywistnienia tych planów, pozostają w formie graficznych renderów. Dziś jednak zrecenzuję jedną z nowości Novo (premierę zaliczyły około 3 miesiące temu), która wyszła poza fazę planów: baton białkowy Novo Low Sugar Easy Bar Chocolate Caramel.

Novo Low Sugar Easy Bar Chocolate Caramel – opakowanie

Prosty, ale solidny design, nieprzesadzona kolorystyka, oszczędna, ale sugestywna wizualizacja z karmelowym jęzorem i zawijasami czekolady mocno przemawia do wyobraźni.

Rzuca się w oczy hasło „Easy”, chociaż nie wiadomo do końca na czym miałaby polegać „łatwość” batona – lekkostrawny? O prostym składzie? Łatwy do zjedzenia?

Front opakowania informuje nas w dwóch miejscach o niskiej zawartości cukru, o tym że baton jest bezglutenowy i że dostarcza 20g białka. I jeszcze smak: czekoladowo-karmelowy, czyli klasyk, coś a la Mars, smakowo powinno być nieźle, bo takiego zestawu smaków nie da się zepsuć.

Odwracamy i sprawdzamy tył, tu mamy po raz kolejny informację o niskiej zawartości cukru, wysokiej zawartości białka oraz braku glutenu. I rozbudowaną nazwę, zwą go Easy, ale na chrzcie dali mu: Zawierający słodziki proteinowy baton o smaku czekoladowo-karmelowym obsypany kakaowymi chrupkami sojowymi pokryty mleczną czekoladą słodzoną maltitolem.

Novo Low Sugar Easy Bar Chocolate Caramel – skład i wartości odżywcze

Skład i makro:

Składniki: białko mleka, maltitol, żelatyna wołowa, glicerol; syrop oligofruktozowy, syrop polidekstrozowy (środek wypełniający: polidekstroza; woda), pasta kakaowa, masło kakaowe, chipsy białkowe z soi (3,8%) (izolat białka sojowego, skrobia z tapioki, proszek kakaowy o obniżonej zawartości tłuszczu), odtłuszczony proszek mleczny, olej palmowy, mleko w proszku, inulina, tłuszcz maślany, sól, emulgator: lecytyna sojowa; aromaty, sukraloza.

Skład dość krótki. Słodziki dwa, konserwantó brak, białko średniej jakości – tylko białka mleka, nawet nie koncentrat, a na trzecim miejscu w składzie wołowa pułapka na wegetarian czyli żelatyna wołowa. Równie wysoko na liście składników polidekstroza czyli węglowodanowy wypełniacz, wśród minusów mamy soję, jeśli ktoś nie ceni jej jako źródła białka, i olej palmowy, z gruntu zły. Podsumowując: kilka składników na plus, kilka na minus, bez większych niespodzianek.

Jeśli chodzi o wartości odżywcze to mamy wszystko wypisane ciurkiem po wspólnotowemu, amerykańskie tabelki są o niebo czytelniejsze. 60g baton dostarcza 221kcal, w tym 9g tłuszczu (sporo), 17g węglowodanów, z czego 2,4g cukry i 13g polioli, niecałe 7g błonnika, solidne 20g białka.

Zawartość maltitolu przekracza graniczny próg biegunkowy, wrażliwi powinni uważać. Stosunek białka do kaloryczności jest na przyzwoitym poziomie, ale jak wcześniej pisałam białko nie powala swoją jakością.

Novo Low Sugar Easy Bar Chocolate Caramel – konsystencja i smak

Golas wygląda tak – serio przypomina Marsa, jest mocno pokryty jasną czekoladą kuszącą mocno czekoladowym zapachem.

Po przełamaniu widzimy, że polewa z mlecznej czekolady faktycznie jest grubaśna. Baton dość łatwo przełamuje się na pół, wnętrze jest dość miękkie i niegumiaste, przypomina konsystencją czekoladki w rodzaju Michałków. Podczas jedzenia przyjemnie pochrupują kuleczki. Czekolada jest solidna i autentycznie mleczna, nie jest to produkt czekoladopodobny, ale jak na mój gust odrobinę za mało słodka.

Novo Low Sugar Easy Bar Chocolate Caramel

Novo Low Sugar Easy Bar Chocolate Caramel – jaka cena i gdzie kupić

Batony Novo są dość powszechnie dostępne w UK, można je kupić stacjonarnie i on-line, cena waha się od 1,2GBP do 1,8GBP, czyli średnio około 8PLN. Póki co żaden z polskich sklepów nie wprowadził tych batonów do swojej oferty, nie planujemy też ich wprowadzenia do Guiltree. Dlaczego?

Novo Low Sugar Easy Bar Chocolate Caramel – podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc baton jest satysfakcjonujący. Ma średni skład, przyzwoity smak i przyzwoite makro. Ale to po prostu za mało. Każdego dnia szukam nowych produktów, które trafią na półki magazynowe Guiltfree, a docelowo do was. Szukam produktów wyjątkowych: pod względem smaku, składu, ideologii, która za nimi stoi, albo wartości odżywczych, a najlepiej takich, które łączą w sobie kilka tych cech. Przez lata działalności Guiltfree udało się nam zaskarbić sobie wasze zaufanie, i jakkolwiek patetycznie by to nie zabrzmiało, czuję jego ciężar i wynikający z tego obowiązek działania dalej w taki sam sposób: stosując ostre sito i wybierając dla was to, co najlepsze.

Nie chcę oferować wam tego, co mają wszyscy, chcę oferować wam to, co wyjątkowe.

Średnio, nieźle i przyzwoicie, to po prostu nie dość dobrze.

⭐⭐⭐⭐⭐⭐

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Summary
Review Date
Reviewed Item
Novo Low Sugar Easy Bar Chocolate Caramel
Author Rating
41star1star1star1stargray