Fit Knoppers Coconut wafelek bez cukru – 100% lepszy niż oryginał

0
Fit Knoppers Coconut wafelek bez cukru – 100% lepszy niż oryginał
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Mamy dla was petardę, istną rakietę smaku, która przenosi na orbitę kokosowej przyjemności. FIT KNOPPERS COCONUT! Wielu z was pewnie jeszcze nie smakowało oryginalnego wafelka w wersji kokosowej, ale z tym przepisem możecie sobie zmajstrować własnego. Wymiata to mało powiedziane. Genialny smak. Nasza wersja Knoppersa ma mniej więcej tyle samo kalorii, ale jest o połowę cięższa i napakowana konkretnymi smakami, a do tego CAŁY WAFELEK MA 1G CUKRU!

Kruchy wafelek, kokos, orzechy laskowe, mleczna czekolada. Niebiańsko pyszny. Mega sycący. Banalnie prosty.

Wafelek w naszej wersji jest o połowę cięższy, a mimo to ma tyle samo kcal, a porównanie wartości odżywczych w 100g wygląda tak:

  • nasz Fit Knoppers Coconut ma 376kcal, a zwykły 552kcal, czyli Fit Knoppers Coconut ma o 32% mniej kalorii,
  • Fit Knoppers Coconut ma 28g tłuszczu, a zwykły 33,3g, czyli Fit Knoppers Coconut ma o 13% mniej tłuszczu, czyli różnica procentowa nie tak duża, ale za to zero oleju palmowego
  • Fit Knoppers Coconut ma tylko 13g węglowodanów, a zwykły aż 54g, czyli Fit Knoppers Coconut ma o 76% mniej węglowodanów!
  • Cały Fit Knoppers Coconut ma 1g cukru (JEDEN!), czyli 2,6g w 100g, a zwykły Knoppers ma aż 38g czystego cukru, czyli Fit Knoppers Coconut ma o 93% mniej cukru!
  • Fit Knoppers Coconut ma 16g białka, a zwykły zaledwie 7,6g, czyli Fit Knoppers ma ponad 2 razy więcej białka!

Lecimy z przepisem!

Fit Knoppers Coconut – przepis na 4 porcje

Fit Knoppers Coconut – Składniki:
Fit Knoppers Coconut – Przygotowanie
  1. Wafelki przyciąć do odpowiedniej wielkości (łącznie 8 kwadratów)
  2. Czekoladę roztopić w kąpieli wodnej (nie dodawaj wody ani mleka!), rozsmarować cienką warstwą na papierze do pieczenia albo macie silikonowej. Do jeszcze miękkiej masy przyłożyć wafelki i wyrysować nożem kształt (patrz dalej zdjęcia z przygotowania) aby nie trzeba było ciąć stwardniałej czekolady, odstawić do lodówki do stężenia.
  3. Przygotować krem – pastę kokosową roztopić w kąpieli wodnej (można w mikrofalówce ale cyklami po 20 sekund bo łatwo spalić, nie pytajcie skąd wiemy). Do pasty dodać rozpuszczoną w minimalnej ilości wody odzywkę białkową, jeśli chlupnie się za dużo wody to zagęścić szczyptą gumy ksantanowej, jeśli używasz to dodaj aromat. Połowę pasty rozsmarować na 4 kwadratach.
  4. Do drugiej połowy pasty dodać masło laskowe, masa będzie teraz bardzo gęsta i szybko zastyga, więc trzeba się uwijać – smarujemy pozostałę 4 kwadraty, układamy na pierwszej warstwie, z wierzchu lekko przyciskamy warstwą czekolady. Schłodzić i szamać.


0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes