Czym dobić białko – zestawienie najlepszych niskokalorycznych jogurtów białkowych

0
Czym dobić białko – zestawienie najlepszych niskokalorycznych jogurtów białkowych
5.00 avg. rating (95% score) - 5 votes

Przygotowaliśmy dla was subiektywne zestawienie najlepszych serków i jogurtów do jednoporcjówek, serników, jogurtowców i innych nabiałowych fit deserów. Zestawienie jest subiektywne, bo opiera się na naszych doświadczeniach, to są te pozycje, które mają stałe miejsce w naszej lodówce i widzicie je na bieżąco w naszych przepisach – często pytacie w komentarzach np.  „A co tu jest Maluta?”, więc mamy nadzieję, że ta ściągawa-polecanka będzie pomocna przy najbliższych zakupach.

Co braliśmy pod uwagę?

  • Cenę – wybieraliśmy produkty w 'normalnych’ cenach, nic fikuśnego
  • Dostępność – są dostępne w większości marketów, albo w wybranych sieciach o dużej liczbie sklepów
  • Skład – wybraliśmy produkty o krótkim składzie, bez słodzików, aromatów, zagęstników itp., to po prostu mleko, kultury bakterii, śmietanka
  • Naturalnie wysoka zawartość białka – wszystkie przedstawione produkty są naturalnie bogate w białko, nie zawierają jego dodatków, nie ma tu więc proteinowego serka wiejskiego ani mleka wysokobiałkowego, białka jest tyle, ile chciała natura, a ma go być dużo 😉
  • Kaloryczność – bierzemy pod uwagę najlepszy stosunek kaloryczności do zawartości białka i gęstości

Czy są na liście wasi ulubieńcy? Jakie inne serki i jogurty są waszym zdaniem warte polecenia?

Jogurty Grecki Piątnica 0% Tłuszczu - skład i wartości odżywcze
Jogurty Grecki Piątnica 0% Tłuszczu – skład i wartości odżywcze. Jogurt Piątnica ma typową konsystencję jogurtu greckiego, zwartą, ale przy tym wodnistą. Ma doskonały stosunek zawartości białka do kaloryczności
Skyr Piątnica 0% Tłuszczu - skład i wartości odżywcze.
Skyr Piątnica 0% Tłuszczu – skład i wartości odżywcze. Imponujące 12g białka w zaledwie 64kcal, doskonały na wieczór na dobicie białka a z kilkoma kroplami Funky Flavors zmienia się w pyszny śmietankowy deser. Must have.
Naturalny serek homogenizowany OSM Garwolin - skład i wartości odżywcze.
Naturalny serek homogenizowany OSM Garwolin – skład i wartości odżywcze. Serek jest bardzo gęsty, kremowy i smarowny, zbliżony konsystencją do Philadelphi – ma dwa razy mniej kcal niż Philadelphia, ale jest najbardziej kaloryczny z wszystkich kubeczków w tym zestawieniu.
Jogurt+ Maluta 0% bez laktozy - wartości odżywcze i skład.
Jogurt+ Maluta 0% bez laktozy – wartości odżywcze i skład. Jeden z naszych ulbieńców, 8g białka i tylko 57kcal w składzie, opakowanie ma 180g i jest idealne na jednoporcjówkę.
Bakoma Regnum Ricotta - wartości odżywcze i skład.
Bakoma Regnum Ricotta – wartości odżywcze i skład. Najmniej kaloryczna ricotta na rynku, niska kaloryczność nie wpływa na smak, serek jest puszysty, kremowy i słodkawy. Świetny do słodkich deserów albo jako dodatek do sernika.
Chudy serek homogenizowany Milsani z Aldi - wartości odżywcze i skład.
Chudy serek homogenizowany Milsani z Aldi – wartości odżywcze i skład. Nasz ulubieniec – konsystencja gęsta i maślana jak w mascarpone, wręcz trzeba go rozrzedzać wodą, żeby zrobić z niego deser! 12g białka i 66kcal, to mówi samo za siebie. Wymiatacz w tym zestawieniu.
Bakoma jogurt naturalny 0% tłuszczu - wartości odżywcze i skład.
Bakoma jogurt naturalny 0% tłuszczu – wartości odżywcze i skład. Najrzadszy, najmniej białka w zestawieniu, ale smaczny, niskokaloryczny i łatwo dostępny. Dobry do szejków, gorszy do serników, niemniej jednak wart polecenia, dobrze się łączy z gumą ksantanową.

 

5.00 avg. rating (95% score) - 5 votes