Czekoladowo-piernikowy jednoporcjowy fit torcik proteinowy bez odżywki białkowej

0
Czekoladowo-piernikowy jednoporcjowy fit torcik proteinowy bez odżywki białkowej
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dziś przepis szczególny – na proteinowym biszkopcie, ale bez odżywki białkowej! Czytamy wasze wszystkie komentarze – wiemy, że nie wszyscy macie w kuchni pod ręką odżywkę białkową i wiemy, że nawet ci z was, którzy używają na co dzień odżywek białkowych niekoniecznie mają pod ręką kazeinę. Po kilku eksperymentach (i kilku porażkach) udało się nam opracować przepis na proteinowy biszkopt kazeinowy bez użycia odżywki białkowej – odżywka pojawia się w niewielkich ilościach w innych elementach przepisu, ale wskazujemy zamienniki.

W tym roku święta przyszły wcześniej – do niedawna nie do pomyślenia było, żeby świąteczne przepisy publikować przed 2. listopada, ale skoro święta zawitały już na sklepowe półki, to korzystamy! Jednoporcjowy czekoladowo-proteinowy torcik białkowy inspirowany jest limitowaną edycją świątecznego Pawełka Piernikowego, a do przygotowania kremu czekoladowego użyliśmy nowego bezcukrowego budyniu Nesquik.

Cały torcik o średnicy 12cm ma 374kcal, 41g białka, 29g węglowodanów i 10g tłuszczu!

Składniki na jednoporcjowy torcik proteinowy bez cukru i odżywki białkowej

Składniki wymieszać na jednolitą masę, przełożyć do 2 miseczek, wstawić do mikrofalówki na 4 minuty na maksymalną moc, wyjąć oba ciacha z miseczek i odstawić na kratkę do odparowania.

Przygotować budyń czekoladowy bez cukru wg instrukcji na opakowaniu słodząc erytrolem lub słodzikiem w tabletkach.

Zagotować 5g agaru w 100ml wody (można zastąpić żelatyną)

Połączyć 100g gotowego budyniu z 30ml płynnego agaru i opcjonalnie 10g odżywki białkowej albo 5g kakao. Przełożyć kremem dwa spody, dodatkowo użyłam 30g powideł śliwkowych dla przełamania czekoladowego smaku, ale nie jest to niezbędne (powidła są uwzględnione w makro). Pozostałą część płynu agarowego połączyć z 5g kakao i 5g odżywki czekoladowej (można zastąpić większą ilością kakao) plus opcjonalnie słodzidłem. Polewę rozprowadzić po torciku, z wierzchu posypać okruszkami piernikowymi.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes