Fit przepis na Halloween – krwawy sernik Kuby Rozpruwacza

0
Fit przepis na Halloween – krwawy sernik Kuby Rozpruwacza
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Halloween dopiero za tydzień, ale już dziś przychodzimy z inspiracją dla tych, którzy szukają pomysłu na fit potworności. Zapraszamy na niewinnie biały, lekki jak obłoczek proteinowy jogurtowiec o krwawym wnętrzu.*

Sekretem efektu WOW tego sernika jest umiejętne ukrycie w niewinnej bieli masy krwisto czerwonego, płynnego środka – obejrzyj film  na końcu, żeby zobaczyć jak dobieramy się do pulsującego czerwienią wnętrza!

Sernik jest  banalnie prosty i szybki w przygotowaniu, musisz jedynie pamiętać o tym, by wcześniej zamrozić nadzienie, sam sernik jest gotowy do zjedzenia w ciągu 25 minut od rozpoczęcia pracy.

Nasza forma ma 18cm x 18cm i podzieliliśmy ciasto na 4 równe kawałki, z których każdy ma 191kcal, 29g białka, 14g węglowodanów i 4g tłuszczu. Dzięki piankowej konsystencji taka porcja jest bardzo sycąca i dość trudno jest zmieścić na raz więcej niż jeden kawałek.

*Przysięgamy, że w czasie prac nad tym przepisem nikt nie został ranny!

SKŁADNIKI NA PIANKOWY PROTEINOWY SERNIK HALLOWEENOWY BEZ CUKRU

Zacznij od zamrożenia nadzienia – użyliśmy 150g samorobnej frużeliny żurawinowej zblendowanej na dość gładko, żeby masa się ładnie rozlewała po rozkrojeniu. Możesz użyć dowolnej innej frużeliny albo dżemu, ważne, żeby w temperaturze pokojowej miały półpłynną konsystencję. Wielkość zamrożonej porcji nadzienia musi być mniejsza o 1cm z każdej strony od kawałków, jakie planujesz ukroić.

  • łącznie 600g gęstego chudego nabiału, u nas wpadło to co było pod ręką: 150g serka homogenizowanego, 150g skyra, 300g serka wiejskiego light
  • słodzidło wg gustu, u nas około 40g erytrolu
  • 10g agaru (może być 15g żelatyny)
  • 4g gumy ksantanowej (może być guar)
  • 250ml wody (może być mleko)
  • 60g odżywki białkowej (tu smak biała czekolada, można pominąć albo zastąpić mlekiem w proszku, jeśli nie używasz odżywki warto masę nieco mocniej posłodzić
  • dodatkowo owoce do ozdoby, opcjonalnie

Agar zagotować w wodzie, zblendować z pozostałymi składnikami oprócz owoców – mocny blender około 80 sekund pracy, masa ma być puszysta, puchata, lekka. Wyłożyć owoce w foremce, łyżkami ostrożnie nakładać masę aby owoce się nie przesuwały. Na tężejącą masę wyłożyć równo zamrożone wcześniej kawałki owocowego nadzienia, nakryć pozostałą częścią masy, wyrównać i odstawić do zastygnięcia. Jeśli używasz agaru, masa stężeje w ciągu 20 minut, ale warto odczekać około godziny w temperaturze pokojowej przed pokrojeniem ciasta, tak, żeby w tym czasie zamrożone nadzienie zdążyło się upłynnić.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes