KoxBar Raspberry Rhubarb Custard – domowy baton białkowy z Vitafiber 24g białka

0
KoxBar Raspberry Rhubarb Custard – domowy baton białkowy z Vitafiber 24g białka
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pogoda nie sprzyja, więc czas ją wyręczyć i przynieść trochę słonecznych smaków i kolorów w formie bajecznego batona białkowego z malinową musową pianką, budyniowym kremem waniliowym, frużeliną rabarbarową, białą czekoladą i malinową kruszonką. Uff. Trochę się tych warstw zebrało!

Wczoraj pokazywaliśmy przepis na najmniej kaloryczną frużelinę – właśnie rabarbarową, a dziś pokazujemy, że frużelina to nie tylko dodatek do omleta, ale także masa do ciast czy zupełnie nietypowo- nadzienie do wyjątkowych batonów białkowych. W tym KoxBarze udało się nam osiągnąć niesamowitą harmonię smaków i jesteśmy z niego bardzo, bardzo dumni, z przyjemnością więc dzielimy się przepisem licząc na to, że może będziecie mieli ochotę spróbować swoich sił i go odtworzyć – bo przygotowanie jest prostsze, niż może się wydawać.

MALINOWO-RABARBAROWY DOMOWY BATON BIAŁKOWY

Proporcje na 6 batonów

MALINOWA MASA BATONOWA

Podgrzewamy krótko mokre składniki masy batonowej w mikorfalówce, impulsami po 20 sekund do połączenia składników.

Łączymy mokre i suche składniki masy, dzielimy masę na 6 porcji i zostawiamy do zastygnięcia.

DODATKI

  • 90g proteinowego budyniu waniliowego – można zrobić samemu, można użyć gotowego
  • 120g frużeliny rabarbarowej
  • 21g płatków kukurydzianych w polewie malinowej jako posypka, tu Crossies Pannacotta Himbeere
  • 120g białej czekolady proteinowej*

Na zastygłej masie batonowej układamy po porcji budyniu, na to kładziemy porcję frużeliny, całość oblewamy roztopioną w kąpieli wodnej białą czekoladą i szybko zanim zastygnie oprószamy malinową kruszonką.

*Można użyć gotowej białej czekolady, my robimy wg proporcji: 100g masła kakaowego, 10g masła shea, 100g odżywki białkowej WPI. Całość podgrzać w kąpieli do połączenia składników – i gotowe! Tym razem do masy czekoladowej dodaliśmy miąższ jednej laski wanilii – stąd widoczne na powierzchni batonika drobne kropeczki.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes