Czym skleić domowe batony białkowe? Przepis na kinderowy baton proteinowy

0
Czym skleić domowe batony białkowe? Przepis na kinderowy baton proteinowy
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Czym skleić domowe batony białkowe?
To jedno z pytań z ostatniego live’a, a po nim najwięcej wiadomości od was dotyczyło syropu Vitafiber i alternatyw – sprawdź ten super prosty przepis na domowe batony proteinowe.

Jeden baton kinderowy wg naszego przepisu waży 53g, dostarcza 18g białka w 204kcal, ma 8g błonnika i poniżej 5g cukru.

Magicznym składnikiem jest syrop błonnikowy – kiedyś jedynym dostępnym był Vitafiber, obecnie są odpowiedniki, my korzystamy z syropu Nick’s.

Robienie własnych batonów białkowych ma mnóstwo zalet:
oszczędności – koszt batona to 3-5pln w zależności od tego jakie dodatki dobierzesz, czyli 2 lub 3 razy mniej niż kupny baton o takich parametrach i jakości
ty wybierasz smak – a dzięki aromatom Funky Flavors #markawlasna wybór jest totalnie nieograniczony
ty wybierasz słodzik i intensywność – nigdy więcej bolącego brzucha po nadmiarze maltitolu. Chcesz batona z erytrolem – dajesz! Wolisz stewię? Prosze bardzo! Kochasz słodzik z Rosmanna – rozganiatasz i dajesz do masy, gotowe!
przyjemność & kreatywność

SKŁADNIKI na 4 BATONY
🌰85g odżywki białkowej WPC/kazeinowej
🌰60g syropu błonnikowego Vitafiber / Nick’s / GoodGood
🌰43g masła z orzechów laskowych MixIt Nocciola 100% Premium
🌰6g aromatu – tu nowy FF Splash Caramelato Hazelnut
🌰opcjonalnie dodatki – tu po 1 jajeczku Kinder
szczypta soli

Podgrzej syrop błonnikowy z solą i masłem orzechowym, żeby bulgotał ale się nie spalił. Dodaj część odżywki, zamieszaj, dodaj resztę odżywki i aromat, zagnieć dokładnie na plastyczną masę, w razie konieczności dolej małymi porcjami więcej syropu.
W foremce (takie foremki są dostepne w Guiltfree) ułóż dodatki, na nie wklej ciepłą masę, odstaw do zastygnięcia. Przechowuj owinięte folią spożywczą lub zamknięte w pudełku, do 2 tygodni w lodówce.

Przy okazji odkryliśmy, że mamy w Guiltfree totalną smakową perełkę – laskowe masło piemonckie, które smakuje jak płynny kinderek!

Natura nie jest sprawiedliwa i nie obdziela talentami po równo – jedni dostają więcej, inni mniej. Dotyczy to także orzechów.

A to oznacza, że jeśli dotąd wydawało ci się, że wszystkie orzechy są takie same, a co za tym idzie, że wszystkie masła orzechowe są takie same, to w tym słoiczku znajdziesz złocisty, półpłynny dowód na to, że tak nie jest.

Czy znasz słynny 'krem kinderowy z Rossmanna’? Ten, który podobno (i nie tylko podobno!) smakuje jak płynne kinder bueno?

Jeśli znasz – to mamy dla Ciebie świetną wiadomość.

Jeśli nie znasz – to zapomnij o tym pytaniu, bo ten krem uzależnia smakiem. I niestety ilością cukru.

ale… krem MixIt Nocciola 100% Premium smakuje tak samo! Mimo, że nie ma dodatku mleka, nie ma dodatku cukru i zawiera wyłącznie, jedynie orzechy, to są one tak znakomicie pyszne, tak gładkie, tak słodkie tak aromatyczne, że można ten krem wyjadać łyżką ze słoika niczym białą nutellę i naprawdę żadne inne masło z orzechów laskowych ze swoim gorzkawym posmakiem nie ma podskoku do tego okazu. To jest smakowy unikat.

https://guiltfree.pl/pl/maslo-pistacjowe-laskowe-i-z-innych-orzechow/16187-mixit-nocciola-100-premium-orzech-laskowy-z-piemontu-niewiarygodnie-pyszne-maslo-laskowe-tylko-z-orzechow-8595685216225.html

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes