Ile kalorii ma pizza?

0
Ile kalorii ma pizza?
2.29 avg. rating (48% score) - 7 votes

Ile kalorii ma pizza

To zależy, jak jest duża, na jakim spodzie została przyrządzona i jakie dodatki wybraliśmy. Tradycyjna capricciosa o średnicy 40 cm z szynką, pieczarkami oraz serem ma 2916 kcal, a na jeden kawałek przypada 365 kcal, na jednym zazwyczaj nie poprzestajemy! W przypadku mrożonej pizzy z szynką ważącej 250 g zjadamy prawie 650 kcal.

Na stronie Pizza Hut można znaleźć tabelę kaloryczności wszystkich potraw z menu – choć nie jest to łatwe, bo jest dobrze ukryta – poniżej fragment dotyczący pizzy:

Pizza Hut tabela kalorii
Na zielono zaznaczona jest najmniej kaloryczna pizza (pizza prowansalska), a na czerwono najbardziej kaloryczna pizza – pizza pepperoni ma najwięcej kalorii w 100g
Golden Home Pizza Crust niskokaloryczne spody do pizzy
Aby ograniczyć kaloryczność pizzy warto zastąpić kaloryczny mączny spód cienkim plackiem proteinowym
Mąka niskowęglowodanowa Carbquik
Niskokaloryczną pizzę mozna przygotować samemu w domu wykorzystując gotową mąkę nieskowęglowodanową
2.29 avg. rating (48% score) - 7 votes
Previous articleIle kalorii ma kromka chleba?
Next articleIle kalorii ma mandarynka?
Wspólnymi siłami i dzieląc się swoimi doświadczeniami - tymi udanymi, i tymi zupełnie nie - podpowiadamy jak gotować zdrowo, smacznie, i przede wszystkim tak, żeby utrzymać dobrą figurę. Szukamy nietypowych produktów i testujemy je w równie nietypowych potrawach. Oprócz przepisów znajdziecie u nas rady dotyczące komponowania list zakupów, planowania posiłków na cały tydzień, dopasowywania posiłków do typów treningów - i na każdy inny temat, który przyjdzie nam do głowy lub który wy nam podsuniecie.