Kwas tetradecylotiooctowy (TTA)

0
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kwas tetradecylotiooctowy, który określany jest też skrótem TTA, jest syntetycznym kwasem tłuszczowym, który wykorzystywany jest w różnych suplementach diety. To strukturalnie zmodyfikowany kwas tłuszczowy, który w swojej budowie zawiera siarkę. Wspomaga on przede wszystkim metabolizm lipidów, a także ma nasilać ketogenezę, co przekłada się na szybsze usuwanie tkanki tłuszczowej z organizmu oraz chudnięcie.

Jak działa kwas tetradecylotiooctowy?

TTA posiada zdolności do zmiany aktywności enzymów odpowiedzialnych za działanie kwasów tłuszczowych. Wspomaga ich wychwytanie w wątrobie i reguluje metabolizm tłuszczów. W rezultacie dochodzi do poprawy profilu lipidowego, co daje dobre efekty u osób z otyłością, nadwagą, również u tych narażonych na powstanie miażdżycy.

Suplementacja tym związkiem powoduje obniżenie stosunku ciał ketonowych do kwasów tłuszczowych, co przekłada się na nasilenie procesu ketogenezy. Ciała ketonowe są alternatywnym produktem utleniania wolnych kwasów tłuszczowych w wątrobie i mogą być one używane jako materiał energetyczny. Wobec tego możliwe jest efektywniejsze spalanie tłuszczów.

Spotykamy się również z informacjami, że TTA korzystnie wpływa na gospodarkę insulinową, zwiększając wrażliwość tkanek na insulinę. Także ma wspomagać on utlenianie cholesterolu LDL, czyli tak zwanego „złego” cholesterolu, co zmniejsza ryzyko miażdżycy.

Właściwości kwasu tetradecylotiooctowego (TTA):

  • pozwala na zwiększenie spalania tłuszczu

  • obniża ilość tkanki tłuszczowej

  • reguluje metabolizm tłuszczów

  • może być stosowany w profilaktyce miażdżycy

  • zwiększa wrażliwość tkanek na insulinę

Sposób użycia kwasu tetradecylotiooctowego (TTA)

TTA jest najczęściej składnikiem preparatów powodujących przyspieszanie spalania tłuszczów. Zalecana dawka to od 500 do 1500 mg na dobę – dokładne informacje o dawkowaniu możemy znaleźć na etykiecie wybranego preparatu. Dla uzyskania lepszych efektów TTA możemy łączyć również z wyciągiem z zielonej kawy czy innymi substancjami wspomagającymi spalanie tłuszczów. Warto wskazać, że jednym z dość często występujących skutków ubocznych TTA są skurcze.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes