Micelarna kazeina

0
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Jednym ze związków wzbudzających coraz większe zainteresowanie wśród sportowców jest micelarna kazeina. Jest to jedna z form białka kazeinowego, które produkowane jest z mleka i stanowi większość białek mleka krowiego. Białko kazeinowe ma właściwości podobne do białka serwatkowego, ale zawiera większą ilość takich aminokwasów jak walina, izoleucyna, tyrozyna czy kwas glutaminowy.

Jak działa micelarna kazeina?

Micelarna kazeina jest jedną z form białka kazeinowego, a dokładnie jego najczystszą postacią. Pozyskiwana jest wskutek zaawansowanego procesu technologicznego, który pozwala na osiągnięcie tak wysokich parametrów gotowego produktu. Dodatkowo micelarna kazeina ma bardzo niską zawartość laktozy.

Oprócz nieco innego składu kazeina w formie micelarnej ma też inne właściwości. Zwykłe białko serwatkowe dość szybko trawi się w organizmie człowieka, z kolei kazeina rozkłada się wolniej, ponieważ składa się ona z cukrów złożonych. Ze względu na długi czas rozkładania do substancji możliwych do wykorzystania przez organizm kazeina micelarna jest polecana głównie jako środek do stosowania na noc. Wówczas jest w stanie zapewnić najlepszy efekt w budowie mięśni. Wobec tego jest ona rekomendowana do używania wtedy, gdy nie będziemy mieli możliwości dostarczania białka.

W żołądku micelarna kazeina koaguluje i uzyskuje gęstą konsystencję. Dzięki temu szybko i na długo zapewnia uczucie sytości, dlatego może pomagać również osobom odchudzającym się.

Właściwości micelarnej kazeiny:

  • jest zbudowana z cukrów złożonych i rozkłada się wolniej

  • najlepsza poza okresami treningowymi

  • pobudza do anabolizmu i zmniejsza katabolizm

  • szybko zapewnia uczucie sytości

Sposób użycia micelarnej kazeiny

W sprzedaży znajdziemy białka kazeinowe w wersji micelarnej od różnych producentów. Mają one formę proszku, który może być rozrobiony z wodą. Zaleca się stosowanie większej ilości wody, ponieważ brak wystarczającego rozcieńczenia może spowodować uczucie pełności i wzdęcia.

Jak wspomnieliśmy, najlepiej stosować ją na noc. Można także używać ją przy dłuższych przerwach pomiędzy posiłkami.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes