Pikolinian chromu

0
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pikolinian chromu to organiczny kompleks składający się z chromu oraz z kwasu pikolinowego. Jest to bardzo aktywna forma chromu. Wyróżnia się bardzo dobrą przyswajalnością, wspomagając procesy odchudzania przez szybsze spalanie tłuszczu. Aktualnie związek ten jest częstym składnikiem preparatów przeznaczonych jako wsparcie w odchudzaniu, ale o jego prawidłową ilość w organizmie powinien zadbać każdy z nas.

Jak działa pikolinian chromu?

Chrom jest jednym z ważnych mikroelementów dla człowieka. Wchodzi w skład czynnika tolerancji glukozy (GTF) i jest niezbędny do metabolizmu glukozy i trójglicerydów. Wspomaga on przenikanie glukozy z krwi do komórek i dzięki temu zmniejsza zapotrzebowanie na insulinę. Także wspiera metabolizm kwasów tłuszczowych oraz hamuje apetyt, w szczególności na słodycze. Te właściwości powodują, że jest bardzo dobrym wsparciem w dietach odchudzających.

Zmniejsza ryzyko zawału serca i miażdżycy, pomniejsza poziom cholesterolu „złego”, natomiast podwyższa poziom „dobrego”. Pojawiają się również doniesienia, że niedobór chromu może mieć wpływ na rozwój cukrzycy, a także zmniejsza ryzyko zachorowania na osteoporozę u kobiet po menopauzie.

Właściwości pikolinianu chromu:

  • wspomaga przemiany składników odżywczych

  • pomaga w redukcji ilości tkanki tłuszczowej

  • hamuje apetyt, przede wszystkim na słodycze

  • pomaga zachować stabilny poziom glukozy we krwi

  • obniża stężenie cholesterolu oraz trójglicerydów

  • ma działanie antymiażdżycowe

Sposób użycia pikolinianu chromu

Chrom jest łatwo usuwany z organizmu człowieka, między innymi pod wpływem stresu. Także mniejsze ilości chromu są notowane u osób, których dieta obfituje w węglowodany proste.

Pierwiastek ten możemy pozyskiwać z pożywienia. Najbogatszym źródłem chromu są drożdże spożywcze. Także w dużych ilościach znajduje się on w ziarnach zbóż, pełnoziarnistym chlebie, kaszach, wołowinie, wątrobie, zielonym groszku czy brokułach.

W sprzedaży dostępne są również suplementy diety zawierające pikolinian chromu oraz kompleksy z chromem w składzie. Dzienne zapotrzebowanie na chrom waha się w granicach od 50 do 200 mcg.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes