Fit Recenzje: Quest Beyond Cereal Cinnamon Roll, batonik zbożowy z alulozą

0
Fit Recenzje: Quest Beyond Cereal Cinnamon Roll, batonik zbożowy z alulozą
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Quest to jedyna marka na świecie, która produkuje batony proteinowe z allulozą. Marka wprowadziła dwie linie batonów z tym tzw. naturalnym niskokalorycznym cukrem, Quest Beyond Cereal, czyli odpowiedniki zbożowych batoników śniadaniowych, nazywanych w USA po prostu Cereal Bar, były pierwszymi na świecie batonami z alulozą

Po wczorajszej recenzji Quest Hero Blueberry Cobbler dość niespodziewanie zabrałam się za cynamonowego Beyond Cereal. Wcześniej nie miałam w ogóle w planach recenzowania batonów z serii Cereal, bo moim zdaniem Hero są o wiele ciekawsze, ale wzięło mnie na nostalgię i postanowiłam przybliżyć wam batonika, który rozpoczął moją przygodę z alulozą. Zainteresowanych samą alulozą tradycyjnie odsyłam do wpisu na ten temat – od czasu jego powstania nic się nie zmieniło, tzn. aluloza cały czas nie jest dopuszczona do stosowania w produktach sprzedawanych w Unii Europejskiej (co, przypominam, nie oznacza, że jest zakazana czy w jakikolwiek sposób niebezpieczna), pozostaje jedynie możliwość ściągania ich indywidualnie przez osoby fizyczne albo żebractwo u cioci z Ameryki 😉

Quest Beyond Cereal nie są już produkowane, ogólnie rzecz biorąc wiele wskazuje na to, że Quest wycofa się  ze stosowania allulozy, bo przepchnięcie jej przez sanepido-podobne urzędy na całym świecie zajmuje czas, a czas to pieniądz. Póki co Quest Hero jest jeszcze produkowany, i oby to trwało jak najdłużej, ale linia nie jest rozwijana.

Ciekawostką jest fakt, że Quest Beyond Cereal był produkowany w Kanadzie, ale nie mógł tam być legalnie sprzedawany

Quest Beyond Cereal to seria, na którą składały się 3 batony: Cinnamon Roll (cynamonowa drożdżówka), Cookies & Cream (nieśmiertelne Oreo) i Waffle (gofry) – nie obiecuję, że zrecenzuję wszystkie, ale postaram się znaleźć dla nich miejsce na blogu.

Quest Beyond Cereal Cinnamon Roll – opakowanie, skład i wartości odżywcze

Opakowanie typowe dla całej serii w mocnych kolorach, dominuje intensywny miętowo-niebieskawy kolor, na opakowaniu widzimy kuszącą drożdżówkę z lukrem apetycznie obsypaną cynamonem.

Tył opakowania wyjaśnia nam pokrótce czym jest alluloza – że smakuje jak cukier, ale przechodzi przez nasz organizm w 100%  niestrawiony, czyli nie jest poddawana procesowi metabolizacji. Ma prawie 0 kcal (czyli mniej niż 0,5kcal/1g) i nie ma negatywnego wpływu na nasz organizm tak jak „zwykły” cukier, ale FDA nakazuje umieszczanie jej w tabeli składu jako węglowodanu będącego cukrem. Mamy też informację (nie ma jej na opakowaniach Hero), że baton zawiera 8g alulozy, co przekłada się na 4kcal

Quest Beyond Cereal Cinnamon Roll

Składniki Quest Beyond Cereal Cinnamon Roll

Mieszanka białkowa (izolat białek mleka i izolat białka serwatkowego), alluloza, rozpuszczalny błonnik prebiotyczny, migdały, masło, woda, olej palmowy, cynamon, erytrol, sól morska, proszek do pieczenia, naturalne aromaty, zagęstniki guma celulozowa, ksantanowa, sukraloza, lecytyna słonecznikowa.

Uwagi te same co do Quest Hero Blueberry Cobbler, czyli skład nie jest zły, ma dobrej jakości białko, ale mógłby nie mieć oleju palmowego, są w sumie są 3 słodziki: mamy i alulozę, i erytrol, i sukralozę, jednym słowem wiadomo, że należy spodziewać się ulepku.

Quest BeyondCereal Cinnamon Roll ingredients

Wartości odżywcze Quest Beyond Cereal Cinnamon Roll:

38g baton (czyli maluszek) dostarcza 110kcal, zawiera przy tym 4,8g tłuszczu, 10g węglowodanów* (z czego 8g cukru będącego alulozą), 7g błonnika, i 12g białka

* Podana na opakowaniu zawartość węglowodanów jest wyższa niż ja podaję, podana  przeze mnie uwzględnia różnice w przepisach obowiązujących w USA i UE. Więcej na temat tego jak czytać etykiety z wartościami odżywczymi produktów z USA pisałam tutaj

Niska kaloryczność jest jedną z największy zalet tego batona – oczywiście w znacznym stopniu wynika to z tego, że jest po prostu mały, ma wielkość typowego batonika śniadaniowego takiego jak Nesquik, Cini Minis czy Nestle Fitness.

Quest Beyond Cereal Cinnamon Roll Nutritional Values

Quest Beyond Cereal Cinnamon Roll – smak i konsystencja

Po rozpakowaniu uderza nas w nozdrza intensywny smak cynamonu – dla mnie bomba, kocham cynamon. Batonik jest dość ładny, zgrabny, konkretnie pokryty lukrem

Mój batonik był już dość wiekowy i przez to raczej twardy, ale za czasów swojej świetności nie odbiegał konsystencją od śniadaniowych zbożaków, czyli raczej miękki niż twardy, lekko ciągnący – to zasługa alulozy, bo w przeciwieństwie do polioli aluloza karmelizuje się jak cukier.

O smaku trudno powiedzie coś więcej niż to, że jest słodki. I to jest mój największy zarzut – to jest taki rodzaj gnębiącej słodyczy, niby słodko i fajnie, ale po 3 kęsach masz dość. Temat ratuje intensywny zapach cynamonu, bo bez niego baton smakowałby po prostu lukrem.

Quest Beyond Cereal Cinnamon Roll review

Ogólnie daję 3/10, sprawdza się wyłącznie jako niskokaloryczny ratunek jak dopada cię słodyczowy głód.

⭐⭐⭐

Quest Beyond Cereal Cinnamon Roll – jaka cena i gdzie kupić?

Tak jak już pisałam na początku, w maju 2018 Quest ogłosił zaprzestanie produkcji Quest Beyond Cereal. R.I.P. Nie macie czego żałować.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes