Proteinowe ciasto bez odżywki białkowej – tylko 2 składniki

0
Proteinowe ciasto bez odżywki białkowej – tylko 2 składniki
5.00 avg. rating (85% score) - 1 vote

Czym zastąpić odżywkę białkową – to pytanie zaskakująco często pojawia się pod naszymi przepisami. Wydaje się nam, że przepisów bez odżywki białkowej jest tak wiele, że ten, kto nie chce jej używać, bez problemy znajdzie taki przepis wśród milionów propozycji na całym świecie. Ale skoro okazuje się, że nasze przepisy trafiają także do wyobraźni smakowej tych, którzy na co dzień (być może jeszcze!) nie sięgają po odżywkę proteinową i szukają dla niej alternatywy w przepisach – oto jest propozycja właśnie dla nich, a skoro to czytasz, to może właśnie dla Ciebie! Dziś przepis specjalnie dla tych, którzy chcą przetestować proteinowe przepisy, ale nie chcą inwestować w całe opakowanie odżywki.

Podstawowe składniki tego ciasta są dwa. Tak: DWA. No dobra, trzy, bo trzecim jest proszek do pieczenia, ale ten składnik jest chyba dosłownie w każdym domu. Dodatki i opcje pozwalają zmodyfikować przepis i podkręcić zawartość białka, ale podstawowy placek przygotujesz z mąki i szejka białkowego dostępnego w każdym sklepie. Czas mieszania składników  2 minuty, czas pieczenia 18 minut, a to oznacza, że za 20 minut na twój stół może wjechać cieplutkie ciacho!

SKŁADNIKI – CIASTO BIAŁKOWE BEZ ODŻYWKI BIAŁKOWEJ

  • 250ml szejka proteinowego (u nas waniliowy Vitanella z Biedronki)
  • 125g mąki
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
Modyfikacje i dodatki
  • 50g mąki można zastąpić odżywką białkową, użyliśmy waniliowej kazeiny
  • opcjonalnie dowolny aromat i/lub słodzidło – jeśli używasz aromatu i słodzonej odżywki, dodatek słodzidła nie będzie już potrzebny; użyliśmy aromatu muffinki jagodowej Funky Flavors Sweet Blueberry Crumble Muffin
  • opcjonalnie do posypania – dowolne owoce świeże lub mrożone, kawałki czekolady, pokruszone ciasteczka, pianki marshmallow itp.
Teraz uwaga, przygotowanie:

Zmieszaj szejk z mąką, dodaj proszek do pieczenia. Już 🙂 Wlej Ciasto do formy, posyp dodatkami jeśli chcesz, wstaw do piekarnika nagrzanego do 165C na 18 minut. Gotowe!

Wartości odżywcze 1/4 ciasta, nasza forma ma średnicę 20cm

  • wersja z samą mąką 142kcal, białko 10g, węglowodany 27g, tłuszcze 0,5g
  • wersja z odżywką & mąką 146kcal, białko 19g, węglowodany 18g, tłuszcze 0,5g

5.00 avg. rating (85% score) - 1 vote