Jak zrobić domową proteinową czekoladę bez cukru – tylko 2 składniki!

0
Jak zrobić domową proteinową czekoladę bez cukru – tylko 2 składniki!
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

DWUskładnikowa czekolda proteinowa! Prosta, szybka, pyszna, o genialnym składzie a do tego tańsza niż jajakolwiek sklepowa tabliczka!

Czekolada wg przepisu Guiltfree ma 30% białka, przygotujesz ją w 10 minut!

CZEGO POTRZEBUJESZ?

Czekolady o jak najwyższej zawartości kakao (90% albo 100%, dowolnej marki, najlepsza jest czysta miazga kakaowa) i czekoladowej odżywki białkowej – tu używamy izolatu MyProtein.

To co najtrudniejsze, czyli PROPORCJE:

Na 100g tabliczkę:

  • 60g czekolady/miazgi
  • 30g odżywki
  • opcjonalnie 5-10g innego tłuszczu
  • jeśli chcesz dosłodzić, użyj słodzika w pastylkach

JAK? Podgrzej czekoladę w mikrofalówce lub kąpieli wodnej, lepiej kilka razy na raty w niskiej temperaturze niż raz w za wysokiej.

JEŚLI MASA JEST ZAGĘSTA – nigdy, przenigdy nie używaj do czekolady płynu, bo tabliczka nie zastygnie. Aby rozrzedzić masę użyj tłuszczu np. oleju kokosowego albo masła shea, od biedy może być nawet masło klarowane (ale margaryna lub zwykłe masło nie, bo zawierają wodę!)

Połącz składniki mieszając energicznie – im bardziej masa wystygnie w czasie mieszania, tym bardziej błyszcząca i krucha będzie tabliczka. Przelej masę do foremek, wstaw do lodówki do zastygnięcia na kilka minut. Gotowe! Czekoladę można zrobić na zapas, dobrze się przechowuje.

Nasza czekolada ma 30% białka, 1% cukru, zero polioli. Zrobiliśmy ją w 10 minut, koszt składników to 9PLN. Dla porównania czekolada proteinowa AllNutrition kosztuje 14PLN, zawiera 9% cukru i 25% białka.

To kiedy robisz?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes