Diwinian choliny

0
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Diwinian choliny, inaczej określany jako dwuwinian choliny jest estrem kwasu winowego oraz choliny – składnika, który odpowiada za prawidłowe działanie układu nerwowego. Związek ten jest rekomendowany w celu poprawy koncentracji i pamięci, a także zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Ponadto przynosi dobre efekty w przypadku chorób wątroby oraz zmniejsza ryzyko zachorowań na choroby neurodegradacyjne, na przykład chorobę Alzheimera.

Jak działa diwinian choliny?

Związek ten ma duże znaczenie dla organizmu człowieka. Cholina, która wchodzi w jego skład, jest prekursorem acetylocholiny – neuroprzekaźnika, również fosfatydylocholiny i sfingomieliny, które służą do budowy błony komórkowej, przy czym mają szczególne znaczenie przy formowani się osłonki mielinowej komórek nerwowych. Dzięki temu poprawiają przekazywanie impulsów nerwowych. Również cholina wspomaga transport i metabolizm tłuszczów, w tym cholesterolu. Obniża poziom „złego” cholesterolu, natomiast podnosi poziom „dobrego” cholesterolu.

Jako że organizm człowieka tylko w niewielkim stopniu jest zdolny do syntetyzowania choliny, powinna być ona dostarczana z zewnątrz. Zawierają ją między innymi mięso, jaja, szpinak, sałata, orzechy, kalafior czy soja. Jako suplement stosuje się często diwinian choliny, który pozytywnie wpływa na koncentrację i pamięć, a także pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej.

Właściwości diwinianu choliny:

  • pozytywnie wpływa na procesy poznawcze

  • zmniejsza ryzyko problemów z pamięcią, choroby Alzheimera

  • dzięki normalizacji poziomu homocysteiny zmniejsza ryzyko zachorowań na choroby sercowo-naczyniowe

  • poprzez wsparcie metabolizmu tłuszczów pomaga w odchudzaniu

  • wspomaga pracę wątroby

Sposób użycia diwinianu choliny

Oprócz naturalnych źródeł choliny możemy też stosować suplementy zawierające diwinian choliny. W przypadku chęci uzyskania lepszych rezultatów zaleca się prowadzenie suplementacji. W sprzedaży dostępne są różne preparaty zawierające prezentowany związek. Zalecana dawka dzienna to 1120 mg dwuwinianu choliny, co odpowiada około 468 mg choliny.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes