Spirulina w proszku

0
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Spirulina jest algą o charakterystycznym kolorze zielonym. Szacuje się, że organizmy tego rodzaju pojawiły się na Ziemi już ponad 3,5 miliarda lat temu. Aktualnie algi te cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na pełną gamę wartościowych składników odżywczych, dlatego stosowane są one jako naturalny suplement diety. Spirulinę możemy zakupić także w wygodnej do stosowania formie sproszkowanej.

Jak działa spirulina?

W około 60% spirulina składa się z pełnowartościowego białka. Zawiera wartościowe dla człowieka aminokwasy, w tym egzogenne, których organizm nie jest w stanie wytworzyć samodzielnie. Zawiera duże ilości chlorofilu, który działa przeciwzapalnie, wspomaga układ pokarmowy, dba o jakość krwi. Znajdujące się w spirulinie antyoksydanty zapobiegają szybkiemu starzeniu się komórek, zmniejszają ryzyko nowotworów, chorób układu krążenia.

Na uwagę zasługują również kompleks witamin z grupy B, w tym ważna witamina B12, liczne polisacharydy, które wspierają układ odpornościowy, łatwo przyswajalne żelazo, kwas gammalinolowy (GLA), który także normalizuje poziom cukru we krwi, fytocjaninę, która wspomaga pracę nerek i wątroby, prowadząc do ich detoksykacji.

Właściwości spiruliny:

  • obniżenie poziomu „złego” cholesterolu oraz trójglicerydów, co przekłada się na mniejsze ryzyko miażdżycy

  • silne działanie antyoksydacyjne

  • normalizacja ciśnienia krwi

  • wspomaganie działania układu pokarmowego

  • ochrona i regeneracja nerek i wątroby

  • zmniejszenie ryzyka anemii i pomoc w jej leczeniu

  • działanie antynowotworowe

  • może być stosowana jako maseczka na twarz i ciało

Sposób użycia spiruliny

Spirulina w proszku ma wszechstronne zastosowanie. Możemy dodawać ją do wody, koktajlów, posypywać sałatki. Nie każdemu jedna odpowiada jej smak, dlatego najlepiej stosować ją z produktami o własnym smaku. Zaleca się spożywanie od połowy łyżeczki do 2 łyżeczek spiruliny na dobę w zależności od indywidualnego zapotrzebowania. Spirulina w proszku może być też użyta do przygotowywania maseczek czy jako dodatek do kąpieli.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes