Zielona kawa

0
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zielona kawa, która określana jest też mianem kawy surowej, to ziarna kawy, które nie zostały poddane paleniu, dlatego zachowują swój kolor zielony. W kawie tego rodzaju nie dochodzi wobec tego do procesu pirolizy, więc nie mają one tak silnego smaku i aromatu. Z drugiej jednak strony zachowują wiele wartościowych składników odżywczych, witamin, minerałów i innych związków, które powodują, że kawa ta jest stosowana jako naturalny suplement diety.

Jak działa zielona kawa?

Zielona kawa jest obecnie hitem wśród naturalnych sposobów na odchudzanie. Wynika to z faktu, że znajduje się w niej kwas chlorogenowy (CGA). Obróbka termiczna ziaren kawy podczas ich palenia znacznie zmniejsza jego zawartość w napoju. Kwas chlorogenowy posiada zdolność do obniżania ilości węglowodanów wchłanianych w przewodzie pokarmowym. Wobec tego organizm jest wtedy zmuszany do pobierania zapasów energetycznych z tkanki tłuszczowej. W rezultacie jej poziom zaczyna spadać, a wraz z nim ciężar ciała. Również za odchudzające właściwości zielonej kawy ma być odpowiedzialna znajdująca się w niej kofeina.

Badacze nie są jednak całkowicie zgodni co do tego, że zielona kawa jest remedium na nadwagę oraz otyłość, ponieważ nie ma jeszcze rozstrzygających badań na ten temat. Są jednak solidne podstawy do twierdzenia, że pobudza ona procesy chudnięcia.

Ponadto pojawiają się doniesienia na temat tego, że zielona kawa wspomaga obniżanie poziomu „złego” cholesterolu, dlatego polecana jest dla osób z miażdżycą i chcącym jej zapobiegać. Ma też zmniejszać ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 oraz poprawiać jędrność i gładkość skóry.

Właściwości zielonej kawy:

  • pomaga w zrzuceniu nadmiaru kilogramów

  • wspiera procesy przemiany materii

  • zmniejsza łaknienie

  • normalizuje poziom cholesterolu we krwi

  • pomaga w redukcji cellulitu

  • dodaje energii

Sposób użycia zielonej kawy

Zieloną kawę możemy zakupić w formie ziaren oraz jako kawę mieloną do parzenia. Nie ma ona jednak zbyt przyjemnego smaku, dlatego alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z suplementów diety z zieloną kawą.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes