Domowa biała czekolada proteinowa bez cukru i bez maltitolu – tylko 4g węglowodanów!

0
Domowa biała czekolada proteinowa bez cukru i bez maltitolu – tylko 4g węglowodanów!
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ultra prosta domowa biała keto czekolada BEZ MALTITOLU! Tłumaczyliśmy we wpisie kilka dni temu dlaczego maltitol nie jest odpowiednim słodzikiem na diecie ketogenicznej – dlatego dziś pokazujemy jak możesz w domowych warunkach w kilka minut zrobić przepyszną białą czekoladę bez ani grama cukru! Naszą czekoladę podkręciliśmy dodatkowo nadzieniem malinowo sernikowym – możesz wybrać inne nadzienie albo zrobić litą tabliczkę bez dodatków, każda będzie pyszna! Nasza czekolada jest słodzona erytrolem, w 100g ma tylko 4g węglowodanów netto – nie uwzględniamy w rachunku erytrolu, bo ma IG0 i zero kcal 🙂

Czekolada rozpływa się w ustach, jest super kremowa, a łamana głośno pęka – kluczem do takiej konsystencji są odpowiednie proporcje domowej czekolady bez cukru, więc jeśli dotąd nie robiliście swojej czekolady, koniecznie skorzystajcie z naszych proporcji, na eksperymenty przyjdzie czas potem.

Nasza białą czekolada bez cukru ma tylko 4g węglowodanów netto i jest skrojona pod dietę ketogeniczną!

SKŁADNIKI NA BIAŁĄ KETO CZEKOLADĘ BEZ CUKRU

Tabliczka 150g

Masa czekoladowa

  • 50g masła kakaowego – uwaga! do czekolady stosujemy tylko nierafinowane masło kakaowe, czyli takie, które pachnie! Rafinowany biały tłuszcz bez zapachu jakim jets masło kakaowe rafinowane, pozbawione zresztą większości witamin i minerałów, ma zastosowanie tylko w kosmetyce
  • 10g oleju kokosowego
  • 25g odżywki białkowej – użyliśmy MyProtein Impact Whey Hokkaido, najlepszej śmietankowej odżywki białkowej EVER
  • 10g erytrolu

Nadzienie

Opcjonalnie dodatkowo kilkanaście lukrowanych ozdób

JAK ZROBIĆ DOMOWĄ BIAŁĄ CZEKOLADĘ BEZ CUKRU

Umieść wszystkie składniki masy czekoladowej w żaroodpornej miseczce i ustaw je na garnuszku z gotującą się wodą, para ma podgrzewać masę czekoladową tak długo, aż się stopi i będzie można wymieszać na gładko.

Nigdy, przenigdy nie dodawaj do czekolady nic zawierającego choć kroplę wody, bo nie stężeje – będzie ją można jedynie zamrozić. Nie rozwadniaj czekolady mlekiem ani wodą, nie dodawaj aromatów na bazie wody, ekstraktu wanilii z alkoholem itd. Jedyne dodatki do masy czekoladowej to suchy proszek albo tłuszcze. To jest klucz do magnumowo pękającej pod zębami struktury czekolady, odrobina wody, choćby na niewysuszonej do końca łyżeczce, którą ją zamieszasz, sprawi, że nie powstanie ciągła struktura kryształków kakaowych.

Wylej 1/3 płynnej czekolady do miseczki i odstaw do stężenia do lodówki.

W tym czasie zmieszaj składniki nadzienia, możesz dodać odrobinkę gumy guar jeśli chcesz by było gęstsze (może też być guma ksantanowa). Wyłóż nadzienie na stężałej tabliczce, a z wierzchu rozłóż pozostałą część masy czekoladowej.

Z uwagi na mleczne nadzienie przechowuj tabliczkę w lodówce, jeśli zrobisz czekoladę bez nadzienia możesz ją przechowywać kilka tygodni w temperaturze pokojowej.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes