Dyniowa pieczona owsianka proteinowa z dynią 42g białka & 316kcal

0
Dyniowa pieczona owsianka proteinowa z dynią 42g białka & 316kcal
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Wbrew pozorom nie wszystko co gotuję robię z myślą o blogu, Insta i ogólnie rzecz biorąc o dzieleniu się ze światem. Czasem po prostu chcę zjeść. Ciepłe, od razu, bez zdjęć.

Kiedy szykuję posiłki dla siebie myślę wyłącznie o makrosach i smaku – ma być dużo białka, mało kalorii, sporo objętościowo i ma być pysznie. Nie jem oczami, nie ma dla mnie osobiście znaczenia jak pięknie coś wygląda, w jakim jest naczynku i czy wytarłam do czysta rant formy przelewając do niej przed wstawieniem do piekarnika ciasto.

Najlepszym dowodem na moje podejście jest właśnie ten przepis. Miał być mój i tylko mój – ale ciasto wyrosło tak cudownie, jak puchata żółciutka kukurdziano-jajecznicowa bułeczka, a w środku ma tak pyszną dyniowo-budyniową lawę, że nie mogłam się z wami nie podzielić tym przepisem. Wybaczcie więc, że brzegi naczynia są usmalone przypalonym ciastem – pomyslcie za to o tym, że zjadłam je na pół-zimno po to, by uchwycić dla was ten kawałek puchatego dyniowego nieba na zdjęciach i spisać na szybko przepis zanim ucieknie z głowy.

Warto, to było cholernie pyszne!

PIECZONA OWSIANKA PROTEINOWA Z DYNIĄ – SKŁADNIKI

PIECZONA OWSIANKA PROTEINOWA Z DYNIĄ – PRZYGOTOWANIE

Białka ubić na pianę, resztę składników dokładnie zblendować, wmieszać w nie pianę.

Jak długo piec owsiankę proteinową?

Wstawić do nagrzanego piekarnika – piekłam 12 minut w 170C i w efekcie miałam biszkoptowy wierzch i całkiem płynne wnętrze, jeśli chcesz bardziej ścięte ciasto, wydłuż czas pieczenia, ale nie bardziej niż do 15 minut bo będzie suche.

Opcjonalnie można do środka włożyć jogurt, dżem, krem czekoladowy albo inne półpłynne nadzienie aby uzyskać efekt lava cake.

PS. To się naprawdę rzadko zdarza.

Pieczona owsianka dyniowa smakowała nam tak bardzo, że tego samego dnia powstały wieczorem jeszcze dwie porcje, żeby był na rano do pracy – jedną z dodatkiem cynamonu, a w drugiej w środku zakopany jest dżemik z czarnej porzeczki. Polecanko!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes