AAKG

0
2.50 avg. rating (57% score) - 2 votes

AAKG jest kompleksem składającym się z dwóch substancji: argininy i kwasu alfaketoglutarowego. Określany jest również jako alfaketoglutaran argininy. Jest jednym z suplementów chętnie wybieranych przez sportowców chcących rozbudować swoje mięśnie. Według badań AAKG posiada skuteczniejsze działanie niż sama arginina, dlatego obecnie wzbudza bardzo duże zainteresowanie.

Jak działa AAKG?

To bardziej zaawansowana forma argininy. Swoje działanie AAKG zawdzięcza alfa ketoglutaranowi, który jest ważnym pośrednikiem w cyklu energii Krebsa i w metabolizmie aminokwasów. Pomaga w produkcji dużych ilości energii z węglowodanów, tłuszczów oraz białek. Sól kwasu glutarowego dodatkowo wspiera wchłanianie argininy, ponieważ hamuje rozpad do wody oraz dwutlenku węgla. Takie działanie sprawia, że arginina jest lepiej wykorzystywana przez organizm.

AAKG powoduje zwiększenie przepływu krwi do mięśni, dając uczucie tak zwanej pompy mięśniowej, dlatego daje lepszą wydolność podczas treningów. Jednocześnie AAKG pozwala na łatwiejsze spalanie tkanki tłuszczowej poprzez nasilenie wydzielania insuliny oraz hormonu wzrostu, dlatego jest to związek działający wielokierunkowo. Stosowanie go pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów przy treningach.

Właściwości AAKG:

  • pozwala na zwiększenie masy i siły mięśni

  • sprzyja szybszej regeneracji mięśni

  • odnawia zasoby energii

  • przyspiesza usuwanie zbędnych produktów przemiany materii

  • podwyższa produkcję tlenku azotu i poliamin

  • wspomaga dopływ krwi do tkanki mięśniowej

  • wspomaga produkcję hormonu wzrostu i insuliny

  • pomaga w szybszym gojeniu się ran

Sposób użycia AAKG

Związek może być stosowany zarówno przez amatorów, jak i zawodowych sportowców. AAKG oferowany jest najczęściej w formie kapsułek lub proszku do przygotowywania z niego napojów lub dodawania do innych produktów. Można stosować go przed treningami w celu uzyskania większej pompy mięśniowej oraz po treningach w celu regeneracji mięśni. Także związek można stosować w dni nietreningowe.

Rekomenduje się przyjmować od 1,5 do 3 g AAKG na około 30 minut przed wysiłkiem. Dokładne informacje o dawkowaniu znajdziemy na opakowaniu produktu.

2.50 avg. rating (57% score) - 2 votes