Ile kalorii ma gotowa mieszanka do zrobienia pierników i pierniczków?

0
Ile kalorii ma gotowa mieszanka do zrobienia pierników i pierniczków?
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zasypaliście nam skrzynkę pytaniami o to ile kalorii ma gotowa mieszanka do zrobienia pierników i pierniczków – spieszymy więc z zestawieniem gotowych piernikowy miksów i ich kalorycznością. Jeśli na tej liście nie ma jakiejś której chcecie użyć – dajcie znać, uzupełnimy zestawienie.

Kaloryczność mieszanek jest zbliżona, bo mają podobny skład, składają się w zasadzie z samych prostych węglowodanów, głównie mąki i cukru. Większe znaczenie ma to czego użyjecie jako dodatków, a największe masło lub jego substytut, jutro wrzucimy posta z porównaniem zastosowania masła i jego zamienników do użycia takiego gotowca, sprawdzimy czy i czym warto zastępować masło aby nie stracić charakteru ciastek.

Korzystacie z gotowych mieszanek na święta, czy robicie pierniki samodzielnie od zera?

Delecta mieszanka na pierniczki, 350g do przygotowania 70 pierniczków

100g tej mieszanki ma 345kcal, w tym 78g węglowodanów i 26g cukru

Gellwe, Mieszanka na piernik domowy XXL 680g, do przygotowania dużej blachy ciasta

100g tej mieszanki piernikowej ma 338kcal, 78g węglowodanów i 36g cukru

Delecta, Piernik z miodem 680g, do przygotowania dużej blachy ciasta

100g tej mieszanki piernikowej ma 353kcal, zawiera 79g węglowodanów i 43g cukru

Piernik Kętrzyński XXL 750g, mieszanka na dużą blachę

100g tej mieszanki piernikowej ma 369kcal, zawiera 82g węglowodanów i 41g cukru – trzeba przy okazji zauważyć, że producent podobno najpopularniejszej w Polsce mieszanki piernikowej chyba złośżliwie nie podaje ilości kawałków, wg której oparte są podane na opakowaniu obliczenia wartości odżywczych, czyniąc je tym samym bezwartościowe

Dr Oetker mieszanka na pierniczki, 350g do przygotowania 70 pierniczków

100g tej mieszanki ma 343kcal, w tym 76g węglowodanów i 28g cukru, nie ma niemal żadnej różnicy między mieszanką piernikową Dr Oetker i Delecta, sprowadza się tylko do tego, że Dr Oetker we wskazówkach sugeruje użycie masła 82% tłuszczu, a Delecta margaryny 80% tłuszczu.

Gellwe, Mieszanka na piernik 375g, do przygotowania małej blachy ciasta

Tu czeka nas niemiła niespodzianka – podane na opakowaniu wartości nie są poprawne – gdyby wartości był prawidłowe, oznaczałoby to, że proszek ma 214kcal w 100g (co jest możliwe, choć niezwykle mało prawdopodobne) oraz że ma ujemną zawartość tłuszczu -13g, co oczywiście nie jest możliwe. Gdyby przyjąć, że podane w tabeli dla gotowego ciasta wartości są poprawne, a producent pomylił proporcje składników i zamiast 200ml oleju i 100ml mleka należy dodać 100ml oleju i 200ml mleka, to by oznaczało, że mieszanka ma 441kcal w 100g suchego proszku, czyli że jest najbardziej kaloryczną ze wszystkich mieszanek i jednocześnie ma najwyższa zawartość tłuszczu – to z kolei nie znajduje uzasadnienia w składnikach, tak jak w innych mieszankach składniki to głównie mąka i cukier i kaloryczność proszku powinna oscylować wokół 340kcal; trudno nam zgadnąć na czym polega błąd w obliczeniach podanych na opakowaniu, ale są matematycznie sprzeczne z rzeczywistością. Może Gellwe się wypowie?

Dr Oetker  Piernik z Miodem XXL 654g, mieszanka na dużą blachę 34 kawałki

100g tej mieszanki piernikowej ma 373kcal, zawiera 78g węglowodanów i 44g cukru

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes