Jabłczan kreatyny

0
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Jabłczan kreatyny, który określany jest również mianem TCM od tri creatine malate, jest często rekomendowany dla sportowców chcących uzyskać jeszcze lepsze efekty treningowe. Stanowi on połączenie kreatyny wraz z kwasem jabłkowym. Taki związek wyróżnia się dobrą rozpuszczalnością i przyswajalnością. Jabłczan kreatyny rekomendowany jest jako wsparcie w budowie siły i masy.

Jak działa jabłczan kreatyny?

Kreatyna jest dla organizmu człowieka ważnym źródłem energii i pozwala na uzyskanie większej siły mięśniowej. Wpływa na odnowę ATP przy aktywności fizycznej – ATP jest nukleotydem, który pełni ważną rolę w wewnątrzkomórkowym transporcie energii. Kreatyna wspomaga regenerację organizmu oraz podwyższa możliwości treningowe. Również ma ona działanie anaboliczne poprzez zwiększenie poziomu nawodnienia komórek mięśniowych. Kwas jabłkowy jest produktem pochodzenia roślinnego, który w kontekście sportowym doceniany jest głównie jako wsparcie w przemianach energetycznych. To powoduje, że wspomaga on siłę i wytrzymałość, a także pozytywnie oddziałuje na układ trawienny.

Jabłczan kreatyny jako związek zapewnia te korzyści i jednocześnie cechuje się dobrą bioretencją, ponieważ kreatyna jest wtedy lepiej wchłaniana i zachowuje większą stabilność. W rezultacie działanie anaboliczne kreatyny jest większe.

Właściwości jabłczanu kreatyny:

  • daje wsparcie dla syntezy ATP

  • wspomaga siłę mięśni

  • ma działanie anaboliczne

  • odpowiada za lepszą wytrzymałość

  • poprawia działanie układu trawiennego

  • posiada dobrą rozpuszczalność i przyswajalność

Sposób użycia jabłczanu kreatyny

Zalecane dzienne spożycie jabłczanu kreatyny w dzień treningowy to od 8 do 10 g. W przypadku dni nietreningowych zaleca się spożycie 5 g. W przypadku osób o niższej masie zalecane jest zmniejszenie dawki.

Bardzo dobre efekty możemy osiągnąć również poprzez łączenie jabłczanu kreatywny wraz z beta alaniną. To substancja o działaniu podobnym do kreatyny, dlatego razem działają one synergicznie. Beta alanina poprawia magazynowanie karnozyny w mięśniach, ma działanie antyoksydacyjne i wydłuża wytrzymałość treningową.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes